Новини економіки (2021 р.)

Кількість заявок на допомогу по безробіттю, які надійшли за останній тиждень, свідчить про те, що рівень безробіття в США лишається високим, повідомило у четвер Міністерство праці.

Згідно з офіційними даними, минулого тижня надійшло 900000 таких заявок, що на 26000 менше, ніж, судячи з переглянутими даними, було подано тижнем раніше. У момент, коли Джо Байден робить свої перші кроки на посаді президента, економіка США стикається з перешкодами різного характеру.

З одного боку, коронавірус щодня вражає десятки тисяч осіб; з іншого - роботодавці мають справу з новими пов'язаними із пандемією обмеженнями з боку урядів штатів та міської влади.

Два тижні тому офіційні органи повідомили, що в грудні минулого року економіка США недорахувалася 140000 робочих місць; йдеться про перше скорочення темпів зростання з моменту, коли у березні країну охопила пандемія.

Новий президент США має у своєму розпорядженні незначну більшість як у Сенаті, так і в Палаті представників Конгресу США, що спрощує прийняття його плану боротьби з COVID-19.

Однак ця перевага допоможе зміни ситуації лише у випадку, якщо демократи будуть голосувати як єдиний блок, або якщо їх підтримає кілька республіканців.