Президент США Джо Байден планує підписати указ, що містить 72 заходи спрямовані на посилення конкуренції в різних сферах економіки США.

Окрема увага приділяється галузі високих технологій, інформує Білий дім.

В указі йтиметься про обмеження для компаній високих технологій купувати менші компанії задля знищення конкуренції; посилення державного нагляду за збором приватних даних через соцмедійні платформи та інші високотехнологічні компанії.

Указ також рекомендуватиме Федеральній комісії з питань торгівлі США вжити заходів для подолання неналежної практики конкуренції на торгових платформах он-лайн, коли власник платформи може використовувати дані торгових компаній, які представляють товари на його платформі для того, щоб створити товар-конкурент.

Комісія також має видати регулювання проти неконкурентних обмежень, які запроваджують компанії високих технологій щодо користування послугами незалежних ремонтних майстерень, самостійного ремонту девайсів. 

Серед інших сфер, де Байден прагне підвищити конкуренцію і зменшити консолідацію бізнесу - медицина, праця, фінансові послуги, та інше.

Заходи створять переваги для американських працівників, фермерів та малого бізнесу, сприятимуть економічному зростанню, йдеться в інформаційній довідці Білого дому.

У відомстві оцінили - середня американська родина втрачає 5 000 доларів через нестачу конкуренції, яка створює умови для зростання цін та зменшення зарплат.

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"