Новини економіки (2021 р.)

419 000 заявок на допомогу з безробіття було подано у США за минулий тиждень, заявили в Міністерстві праці США.

Ця цифра перевищила очікування експертів Dow Jones та Bloomberg і стала найбільшою за два останні місяці.

Експерти опитані AP вказали на зростання заявок як на випадкову подію на тлі загальної тенденції до відновлення американської економіки та створення нових робочих місць.

В червні кількість нових робочих місць у США становила 850 000.

До зростання кількості заявок могла призвести нестабільність через поширення дельта-штаму коронавірусу, зауважують інші оглядачі.

Водночас, америанські компанії скаржаться на нестачу бажаючих працювати і вказують, серед іншого, на програму допомоги безробітним, як отримала нові ресурси в часи пандемії.

Через такі нарікання, 22 штати дочасно скасували щотижневу надбавку безробітним у 300 доларів.

Строк надання такої додаткової допомоги на федеральному рівні у США закінчується у вересні. 

Часто про нестачу працівників говорять компанії готельного, ресторанного бізнесу, сфери відпочинку, які найбільше постраждали під час пандемії і втратили вилку частину свого персоналу.

Багато хто з цих фахівців змінили сферу діяльності. 70% тих, хто шукає роботу і раніше працювали в готельному, або ресторанному бізнесі, зараз прагнуть працювати в іншій сфері, а 55% заявників шукають віддалену роботу.

Такі висновки дослідження оприлюднила компанія з пошуку персоналу ZepRecruiter, пише The Wall Street Journal.  В статті використано матеріали AP, Reuters, Bloomberg, The Wall Street Journal.