Польська нафтогазова компанія PGNiG уклала 20-річний контракт з американською компанією з Луїзіани Venture Global на додаткову закупівлю 2 млн тон зрідженого газу на рік.

Таким чином загальні поставки американського зрідженого газу до Польщі сягнуть 5,5 млн тон на рік, або 7,4 млрд кубометрів після регазифікації, повідомили компанії в прес-релізах.

Перші поставки за контрактом очікуються в 2023 році.  

Віце-прем'єр Польщі Яцек Сасін наголосив на важливості контракту для енергонезалежності країни. "Американський газ, наданий надійним передбачуваним партнером, разом із паливом, що надійде до Польщі через Балтійський трубопровід з Норвегії, дозволить нам не залежати від поставок зі східного напрямку", - заявив посадовець.

Майк Сабель з Venture Global відзначив екологічні переваги американського газу: "Обрання більш чистого природного газу зі Сполучених Штатів не лише збільшить енергобезпеку Польщі, але і зменшить викиди вуглецю".

Раніше міністр енергетики США Дженніфер Гренголм назвала російський газ "найбруднішим в світі", через те, що його видобуток та використання  супроводжуються значними викидами вуглецю.  

Использованы материалы интернет ресурса "Голос Америки"