Новини економіки (2020 р.)

Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо у понеділок розповів, що вже почав роботу над кроками по відновленню економіки, коли епідемія коронавірусу піде на спад. “Я дуже задоволений тими кроками, які ми зробити, щоб протистояти цій кризі.

Також я розумію, що протягом довгого часу цей час штат, чи країна взагалі, не можуть функціонувати за умов повної зупинки економіки”, - сказав Куомо під час прес-конференції в столиці штату Олбані.  За офіційними даними, у 2017 році ВВП штату Нью-Йорк складав 1,5 трильйона доларів, а це 8% економіки всієї країни.

Штат з населенням у майже 20 мільйонів мешканців переживає перший тиждень повного закриття неістотного бізнесу.

Мешканці занепокоєні, скільки продовжуватиметься їх вимушена неоплачувана відпустка, та як довго вони не отримуватимуть зарплату.  Куомо повідомив, що призначає з приватного сектора двох відповідальних, які розроблять конкретні кроки по відновленню економіки штату після того, як ситуація з коронавірусом стабілізується. 

“Ми втілюємо стратегію “Нью-Йорк на паузі”, яка зупинила роботу майже всього бізнесу, тепер ми мусимо подумати над стратегією “Нью-Йорк рухається далі”. Як нам перезапустити економіку, і як це зробити поєднавши це зі стратегією забезпечення здоров’я населення”, - сказав куомо під час зустрічі з пресою.  У понеділок кількість заражених у штаті перетнула позначку в 20 тисяч, померло 157 осіб.

Губернатор каже, що керівництво штату робить все можливе, щоб забезпечити лікарні всім необхідним для лікування пацієнтів, у тому числі тисячами апаратів штучної вентиляції легень, мільйонами хірургічних масок та халатів. Офіційні особи кажуть, наразі штат потребує близько 30 тисяч апаратів штучної вентиляції для того, щоб впоратись із кризою.