Новини економіки (2020 р.)

До першої ночі на середу тривали переговори американського Сенату з Білим домом стосовно пакету допомоги економіці, яка зазнала удару через епідемію коронавірусу в країні.

 «Гарна новина.

Гарна новина для лікарів та медсестер у відділеннях швидкої допомоги в країні, яким потрібно більше масок та коштів.

Гарна новина для родин по всій Америці. Нарешті домовились...

Після днів інтенсивних обговорень, Сенат досяг двопартійної домовленості з історичного пакету допомоги в цій пандемії», - оголосив з трибуни лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл в 1:30 ночі на середу.  

Лідер меншості в Сенаті Чак Шумер порівняв пакет допомоги з планом Маршалла, назвавши його «найбільшим пакетом допомоги за всю американську історію» Текст законопроекту ще не було оприлюднено, але, згідно до повідомлень ЗМІ, заходи можуть включати: - 250 мільярдів доларів на фінансування одноразової виплати у близько $1200 всім американцям, дохід яких не перевищує $75000 на рік. - більше 350 мільярдів доларів на кредити малим підприємствам.

Раніше йшлося про те, що умовою кредитів може стати зобов‘язання малих компаній не звільняти працівників. - 250 мільярдів доларів на збільшення допомоги по безробіттю, що може включати виплати до чотирьох місяців у разі втрати роботи. - 500 мільярдів доларів на кредити компаніям в галузях, що переживають складнощі.

До таких компаній можуть належати, наприклад, авіалінії, що постраждали від обмежень введених багатьма країнами через пандемію COVID-19. - 100 мільярдів на підтримку лікарень та 150 мільярдів на підтримку місцевих бюджетів.

Очікується, що законопроект буде проголосовано в середу.