Новини економіки (2020 р.)

Міністерство торгівлі США в четвер оприлюднить дані зростання американської економіки за третій квартал.

За оцінками експертів, які наводять різні американські ЗМІ, очікується що зростання ВВП в третьому кварталі перевищить 30% (за аннуалізованими показниками), у порівнянні з попереднім кварталом.

Вражаюче зростання очікується на тлі рекордних цифр падіння економіки, зареєстрованих у другому кварталі - 31,4% в порівнянні з першим кварталом.

Загалом цього року, очікується, що падіння американської економіки складе близько 3-4% за різними оцінками.

«Хоча зростання ВВП у третьому кварталі буде рекордним, це не так вражає, бо слідує за спадом економічної діяльності в другому кварталі,  - цитує NBC News слова економіста Марка Зенді, -  навіть зі здобутками третього кварталу, реальний ВВП лише поверне дві третини втраченого під час вільного падіння другого кварталу».

«Ці цифри для книг рекордів», - наводить видання NPR коментар Нерімана Беєравеша з IHS Markit. Експерт очікує сповільнення зростання в четвертому кварталі.

Серед факторів, що можуть уповільнити економічне відновлення - те, що нова хвиля поширення коронавірусу змушує місцеву владу у деяких регіонах США запроваджувати нові протиепідемічні обмеження.

Також переговори щодо нового пакету стимулювання економіки в Конгресі поки не досягли успіху.      

Питання економічного зростання у США активно обговорюється під час передвиборчої кампанії. Президент США Дональд Трамп поділився оптимізмом стосовно швидкого відновлення економіки.

«Почекайте, коли побачите дані ВВП, - заявив Трамп виступаючи перед виборцями в Пенсильванії в понеділок. - Маємо супер-V».

«Ці вибори - вибір між відродженням від Трампа та депресією від Байдена», - твітнув президент у вівторок.

Байден же порівняв графік економічного відновлення з літерою «К», заявивши, що малозабезпечені найбільше постраждали від падіння економіки, наголошуючи, що ситуація з безробіттям та втратою доходів залишається складною.