Новини України (2021 р.)

В Україні набрав чинності жорсткий карантин. Він триватиме з 8 по 24 січня. Кафе і ресторани зачинили свої двері перед відвідувачами і працюватимуть лише навинос.

Зачинені непродовольчі магазини, як і  непродовольчі ринки та ярмарки (хоча можна замовити адресну доставку).

На покупців чекають лише у крамницях, де продають продукти, а також в аптеках. Утім, дозволяється торгувати побутовою хімією, друкованою пресою, пальним.

Театри й кінотеатри, ТРЦ, фітнес-центри - теж на замку. Щодо закладів освіти, то працюють лише дитячі садочки, а в школах та університетах порожньо.

Транспорт перевозить пасажирів лише за кількістю сидячих місць, а метро - без обмежень.

Напередодні запровадження зимового локдауну керівництво країни заспокоїло громадян, що він не буде таким суворим, як минулий весняний.

«Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун", - сказав президент Володимир Зеленський напередодні на селекторній нараді.

Він також запевнив, що український локдаун менш суворий, ніж в інших країнах.

"Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ», – наголосив на перевагах Зеленський, якого цитує прес-служба президента.

А тим часом у деяких обласних центрах відмовляються запроваджувати зимовий локдаун.

Так, мер Тернополя Сергій Надал заявив, що не бачить сенсу вводити у місті додаткові карантинні обмеження, оскільки приросту інфікованих не спостерігається.

Не мають наміру оголошувати локдаун і в Черкасах, про що повідомив мер Анатолій Бондаренко.

"На тлі зниження кількості хворих введення локдауну не на часі", - сказав міський голова у відеозверненні на своїй сторінці у Фейсбук.