Новини України (2021 р.)

Накопичення Росією військ на кордоні з Україною вказує, серед іншого, що Путін намагається переключити увагу росіян від новин про Навального та внутрішніх проблем на міжнародні питання.

Про це у коментарі Українській службі "Голосу Америки" заявив Курт Волкер, колишній спецпредставник США з питань України.

Нині Волкер посідає посаду старшого радника з міжнародних справ та є членом дорадчої ради компанії BGR Group, яка надає лобістські та PR послуги. Серед своїх клієнтів компанія називає компанії Fortune 500 та закордонні уряди.  

"По-перше, Путін намагається переключити увагу росіян від новин про Навального та внутрішніх проблем на міжнародні питання.

 По друге, я думаю, це навмисна надмірна реакція на риторику США. Коли президента Байдена спитали, чи він вважає Путіна вбивцею, він сказав “так”. Тож я думаю, зараз вони намагаються напружити обстановку, щоб дати відпір адміністрації Байдена. Але, мабуть найважливішим з усього є психологічний тиск на Україну", - сказав Волкер.

Раніше прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що у відомстві знають про повідомлення української армії про переміщення російських військ на кордонах України.

"Ми обговорюємо свою стурбованість щодо зростання напруги, порушення режиму тиші та напруження в регіоні з союзниками по НАТО", - сказав Кірбі. У середу у коментарі Українській службі "Голосу Америки екскомандувач збройними силами США у Європі Бен Ходжес заявив, що перебування російських військ на кордоні з Україною не означає автоматично, що варто чекати нової операції РФ, але воно створює невизначеність, дестабілізує Україну і є важелем впливу на неї.

 Ходжес нині працює у дослідницькому центрі "Центр аналізу європейської політики" (CEPA).

CEPA описує себе, як "дослідницький центр відданий оновленню євроатлантицизму заради більш безпечного майбутнього".