Новини України (2021 р.)

Домовленість про виведення військ США з Іраку планують підписати президент США Джо Байден та прем‘єр-міністр Іраку Мустафа Аль-Хадімі у Вашингтоні в понеділок, заявив високопосадовець Білого дому. 

Через більш ніж 18 років перебування американських військ Іраку, сили буде виведено з країни до 2021 року.

Присутність США буде спрямовано на навчання та підтримку сил Іраку. «Ніхто не оголошуватиме, що місію виконано.

Мета - це тривала поразка ІДІЛ, - заявив пресі посадовець перед візитом Хадімі.

- Якщо подивитись на те, що було, коли діяли гелікоптери «Апачі», а спец сили США проводили регулярні операції, відбулась значна еволюція.

Тому до кінця року, гадаю, ми зможемо справді офіційно перейти до консультування та розбудови».  Наразі в Іраку перебуває 2 500 американських військових. Ірак оголосив перемогу проти бойовиків Ісламської держави в 2017 році.

Однак, група утримала присутність в регіоні і проводить дестабілізаційні дії, включаючи атаки терористів-смертників на ринку в Іраку минулого тижня, під час яких загинуло щонайменше 30 осіб, пише «Голос Америки». Президент Байден раніше заявляв про намір вивести війська також і з Афганістану.

Виведення війсь з Іраку та Афганістану знаменуватиме собою завершення двох тривалих військових операцій США. В статті використано інформацію Reuters.