Новини України (2021 р.)

Дослухатись до голосів кубинського народу, поважати їхні права, звільнити заарештованих за участь в протестах а також відновити Інтернет-зв‘язок в країні. Із таким закликом до кубинської влади звернулись уряди 21 країни.

Серед підписантів заяви, країни Латинської Америки а також європейські країни, багато з яких входили до сфери впливу СРСР за часів холодної війни.

Крім США заяву підписали Австрія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Греція, Польща, Україна, Бразилія, Колумбія, Еквадор, Гватемала, Гондурас, Ізраїль та Корея. 

«Сполучені Штати підтримують демократію в усьому світі, який єдиний в осуді масових арештів та затримань протестувальників на Кубі.

Ми спільно з нашими партнерами закликаємо кубинський уряд поважати права людини і основоположні свободи всіх кубинців», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен. 

У відповідь на повідомлення про арешти десятків протестувальників на Кубі, США минулого тижня запровадили санції проти посадовців країни та сил спецпризначення. 

Кубинська діаспора у США вимагає більш активних дій уряду на підтримку протестувальників на Кубі.  

  У неділю масштабна акція протесту на підтримку народу Куби відбулась поблизу Білого дому у Вашингтоні.