Новини України (2020 р.)

«Конструктивною» назвала свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.  

«Провела дуже конструктивне обговорення з президентом України Зеленським сьогодні, - написала Георгієва у Twitter в неділю, - і висловила нашу підтримку Україні, як країні, перед якою постали надзвичайні виклики спричинені COVID-19».

Під час розмови йшлося про «збільшення суми підтримки України з боку Фонду», оголосив Зеленський у своїй заяві щодо розмови.

Раніше МВФ заявив, що готовий мобілізувати 1 трильйон доларів кредитних ресурсів, щоб допомогти країнам. $50 мільярдів може бути виділено країнам з економіками, що розвиваються.

Саме до таких країн належить і Україна.

В центрі переговорів України з МВФ наразі - земельна реформа та законодавство з недопущення повернення націоналізованих банків їх колишнім власникам. Гроші МВФ потрібні України задля стабілізації економіки, що може постраждати через вплив епідемії коронавірусу. Україна вжила обмежувальні заходи у відповідь на епідемію.

Заходи, продиктовані міркуваннями безпеки населення, все ж позначаться на економіці.

За оцінками інвестиційної компанії Dagon Capital, які наводить у своїй публікації американський аналітик Андрес Аслунд, обмежувальні заходи можуть спричинити спад економіки України у 4-9%.  

Це все ж значно менше, ніж 15% скорочення виробництва в 2009, або 17% в 2014-2015, відзначає аналітик.