Новини України (2020 р.)

Новий передовий штаб V Корпусу США відкрився в польському місті Познань, йдеться в офіційному повідомленні.

Штаб запрацює  на повну силу в листопаді 2021 року.

 В ньому на ротаційній основі перебуватимуть до 200 військових. 

«Місія V Корпусу включатиме командування та контроль за ротаційними підрозділами на підтримку Командування силами США в Європі, - йдеться у заяві Командування силами США в Європі.

- Передовий штаб буде дуже важливим для втілення цих завдань».

«Для нас честь стояти пліч-о-пліч з нашими польськими союзниками», - заявив генерал-майор США Терренс Маккенрік під час урочистої церемонії в Познані 20 листопада. Посол Сполучених Штатів Америки у Польщі Джорджет Мосбахер наголосила, що створення передового штабу V Корпусу у Польщі стане важливим кроком розбудови не лише двосторонніх відносин, але і зміцнить безпеку в Європі.

«Сьогодні ми оголошуємо про створення передового штабу V Корпусу, - заявила Мосбахер на церемонії, - це ще зблизить наші військові сили і забезпечить кращу інтеграцію та оптимізацію на наступні роки та десятиліття.

Це справді визначна подія, яка наближає нас до досягнення стратегічних та оперативних цілей в регіоні та поза ним». У лютому Пентагон оголосив про відновлення V Корпусу з передовим елементом в Європі.

В командуванні заявили, що штаб відіграватиме важливу роль в координації військових навчань в Чорноморському регіоні та на Балканах, йдеться в заяві USAREUR. Відкриття передового штабу стало можливим після підписання 9 листопада угоди про Співпрацю в сфері безпеки між США та Польщею.