Новини України (2020 р.)

Наприкінці листопада в Україні вшановують пам‘ять мільйонів жертв сталінського Голодомору 1932-1933 років. США, Канада, європейські країни оприлюднили заяви на знак солідарності з народом України у пам’яті про цю трагедію.

«Наша пам‘ять - найкращий спосіб запобігти таким трагедіям у світі в майбутньому», - йдеться у заяві тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.  

МЗС Латвії у відповідній заяві підкреслило, що парламент країни визнає Голодомор геноцидом.

Посол Латвії у США висловив підтримку Україні у встановленні історичної справедливості.  

«Ми запалюємо свічку пам‘яті» за мільйонами жертв «штучного голоду організованого тоталітарним комуністичним режимом», - йдеться у зверненні Посольства Швеції в Україні.  

«Сталін штучно спричинив геноцид українців. На піку Голодомору 1932-33 років, щоденно вмирало від голоду 25 тисяч людей.

Ми ніколи не повинні про це забувати!» - заявило Посольство Канади в Україні. А в своїй заяві міністр оборони Канади Харджит Санджан наголосив на співпраці з українським військом, для того, щоб такі трагедії не повторювались.    

«Цього тижня вшанування жертв Голодомору відбуватимуться по всій Канаді. Ми непохитно підтримуємо наших українських друзів та партнерів - навчальна місія UNIFER в Україні це засвідчує.

Ми єдині у цьому вшануванні і віддані тому, щоб жахи минулого більше не повторились», - йдеться в заяві міністра.  

«Одним із найбільш болючих епізодів української історії» назвало Голодомор в своїй заяві Посольство Великої Британії.