Новини Законодавства (2021 р.)
Станом на 29.03.2021 р. оновлено три розділи плану-графіка (крім перевірок фізосіб) . За ними, у 2021 році податківці планують провести 4362 податкові перевірки юросіб та 357 перевірок з питань ПДФО, ВЗ та ЄСВ

ДПСУ оприлюднила на своєму вебсайті оновлений (станом на 29.03.2021 р.) План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік. Зміни торкнулися лише трьох розділів:

  • розділу І плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та розділу ІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити);
  • розділ IV плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (завантажити).

Для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F.

Зверніть увагу! За словами заступника голови відомства Наталії Рубан, ДПС у 2021 році не збирається проводити планові перевірки фізичних осіб – підприємців, а також малого та середнього бізнесу. Наразі розділ ІІІ плану-графіка "Документальні планові перевірки фізичних осіб" не оновлений.

 

Згідно з оновленими даними, у 2021 році податківці планують провести 4362 податкові перевірки юросіб та 357 перевірок з питань  ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Це відповідно на 93 та 2 перевірки більше, ніж у плані-графіку з коригуванням у лютому 2021 року.

  

Нагадаємо, що за Законом №466 у зв'язку з карантином внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

  • не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін у першому кварталі такого року;
  • і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка у другому кварталі такого року.

Докладніше про зміни читайте у роз'ясненні податківців та аналітиці від редакції.

Щодо другого оновлення в межах І кварталу

Зауважимо, що у лютневому оновленні кількість перевірок не змінювалася, якщо порівнювати з первинним варіантом графіку. Тобто факт оновлення був, але чому саме це було зроблено - не відомо. Наразі ж ДПС змінила кількість перевірок та скоріш за все вважає це оновлення єдиним у І кварталі. 

***

Зверніть увагу також:

  • Початковий план-графік перевірок на 2021 рік від 24 грудня 2020 року дивіться тут.
  • Плани перевірок Держпраці, ПФУ та ще інших контролюючих органів на 2021 рік дивіться ось тут>>
  • План комплексних перевірок на 2021 рік - за посиланням>>
  • Плани перевірок Фонду соцстраху на ІI квартал 2021 року - дивіться у новині.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!