Новини Законодавства (2021 р.)
В переліку міститься 12 умовних кодів причин коригування. Зокрема, з'явилася нова причина 204 - коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг

Нагадаємо, що з 1 грудня 2018 року у РК зазначається «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДПС має їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному вебсайті. Про появу першого довідника ми писали тут.

І ось 29 квітня 2021 року ДПСУ на своєму сайті розмістила оновлений Довідник умовних кодів причин коригування.

Завантажити його можна тут>>

В переліку міститься 12 умовних кодів причин коригування. Зокрема, з'явилася нова причина 204 - коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг. Діє цей код з 1 квітня 2021 року.


з/п
Умовний код причини коригування
Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування Примітка
1 101 Зміна ціни  
2 102 Зміна кількості  
3 103 Повернення товару або авансових платежів  
4 104 Зміна номенклатури  
5 201 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ
 
6 202 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 199.1 статті 199 ПКУ
 
7 203 Коригування зведеної податкової наклданої, складеної відповідно
до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ
 
8 204 Коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг  
8 301 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної) Зазначаєть у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
9 302 Усунення неоднозначностей У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
10 303 Зменшення обсягу при нульовій кількості У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
11 304 Зменшення кількості при нульовому обсягу У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.

 ***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!