Новини Законодавства (2021 р.)
29 квітня Президент підписав закон, за яким фінансування лікарняних на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 продовжиться після 30 червня. А вже 30 квітня Закон №1380 опубліковано в "Голосі України" №82, проте він набере чинності з 1 липня

29 квітня Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» №1380-ІХ. Текст закону вже оприлюднено та його опубліковано в "Голосі України" №82 від 30.04.2021 р.

Але за текстом Закону №1380 його норми набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 липня. Про це свідчить інформація на сайті ВРУ.

Нагадаємо, що Законом «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я», норми якого набувають чинності 01.07.2021, серед іншого, було внесено зміни до ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

13 квітня під час позачергового засідання ВРУ депутати прийняли за основу та в цілому законопроект №5187 щодо виправлення цієї помилки. Тож в порядку фінансування лікарняних та декретних після 30 червня нічого не зміниться.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!