Новини Законодавства (2021 р.)
Президент підписав Закон №1401 щодо надання батькам при народженні дитини оплачуваної відпустки тривалістю до 14 днів за рахунок роботодавця

15 квітня ВРУ прийняла проект Закон №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Про це ми писали тут.

6 травня цей законопроект було підписано президентом. Про це свідчить інформація з картки законопроекту. Текст Закону №1401 від 15.04.2021 р. ще не оприлюднено. Про це та про те, з якою дати він почне та що саме він змінює у процесі наданння соцвідпусток  ми розповімо окремо.

А наразі зазначимо, що за законопроектом доповнено КЗпП та Закон про відпустки новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Також ним визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Відповідні зміни внесено в ст. 179, 181 КЗпП та статті 18, 20 Закону України «Про відпустки».

Законопроектом також доповнено положення ст. 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнено положення ст. 51 КЗпП щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!