Новини Законодавства (2021 р.)
26 червня набрали чинності зміни, внесені до Правил ведення нотаріального діловодства

Нотаріальна палата України розповідає, що наказом Мінюста від 22.06.2021 р. №2241/5 затверджено зміни до Правил ведення нотаріального діловодства.

За повідомленням заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольги Оніщук, передбачаються наступні зміни.

1. Врегульовано питання передачі спадкових справ від одного нотаріуса до іншого.

2. Вирішено проблему виправлення технічних помилок у нотаріально оформлених документах.

3. Внесено зміни до порядку ведення та заповнення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, зокрема:

  • збільшена можливість допустимих скорочень при заповненні реєстру;
  • спрощено вимоги до заповнення граф 3 та 4 реєстру стосовно особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, та перевірки її правоздатності та дієздатності;
  • удосконалено алгоритм заповнення графи 6 реєстру щодо зазначення плати за вчинення нотаріальної дії.

4. Визначено перелік документів, які не підлягають реєстрації у вхідній кореспонденції.

5. Збільшено строк для видачі з архіву в тимчасове користування спадкової справи – з 1 до 9 місяців.

6. Передбачено умову, що паспорт архіву складаються конторою, приватним нотаріусом лише при ліквідації/припиненні діяльності.

7. У формах посвідчувальних написів повернуто зазначення стягнення плати за вчинення нотаріальної дії – у відповідності до ст. 31 Закону «Про нотаріат».

8. Додано нові форми свідоцтв та посвідчувальних написів, зокрема:

  • форми свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього подружжя), що видається у разі смерті одного з подружжя (колишнього з подружжя), та яке видається на підставі їх спільної заяви;
  • посвідчувальні написи на вимозі про нотаріальне посвідчення правочину або нотаріальне засвідчення справжності підпису на документі за участю юридичної особи та за участю фізичної особи;
  • посвідчувальний напис при знятті заборони відчуження майна.

9. Суттєвих змін зазнав порядок складання внутрішніх описів спадкових справ. Відтепер до нього вносяться лише нотаріальні документи, тобто:

  • свідоцтва про право на спадщину,
  • свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього подружжя) у разі смерті одного з подружжя (колишнього подружжя),
  • договори про поділ спадщини, зміну розміру часток, зміну черговості одержання права на спадкування.

Наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, тобто 26 червня 2021 року.

Зміни до Правил ведення нотаріального діловодства є результатом спільної роботи Міністерства юстиції України та Нотаріальної палати України.

Відділом методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи НПУ спільно з Комісією НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності готується Інформаційний лист щодо запроваджених змін.

Нагадаємо, що в лютому 2021 року було затверджено першу частину змін до Правил ведення нотаріального діловодства: уточнено порядок дій у разі втрати документів нотаріального діловодства, скасовано низку реєстрів та книг, змінено порядок надсилання вихідних документів, зазнала змін номенклатура справ нотаріуса тощо. 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!