Новини Законодавства (2021 р.)
Задекларовані попередньо податкові ставки були збережені. Ці податкові ставки для фахівців поширюватимуться на усіх співробітників компанії-резидента Дія Сіті

Європейська Бізнес Асоціація повідомляє, що 12 жовтня профільний Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики опрацював законопроєкт №5376 – надзвичайно важливу частину майбутньої концепції Дія Сіті. Цього разу на засіданні був кворум з учасників, що дозволило депутатам повною мірою подискутувати та проголосувати за ті чи інші правки у проєкті, що влітку вже був прийнятий у першому читанні.

Між першим та другим читання проєкт закону опинився під загрозою, оскільки до тексту було внесено ряд шкідливих правок, які могли зіпсувати привабливість концепції та переваги Дія Сіті, розроблені Мінцифрою та Європейською Бізнес Асоціацією. 

ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації наполягав у офіційних листах, на зустрічах та, власне, в публічному полі, що попропоновані депутатами зміни можуть зупинити позитивний розвиток індустрії.

На щастя, пропозиції Асоціації були враховані, зокрема:

  • Задекларовані попередньо податкові ставки були збережені. Мова йде про ПДФО для фахівців у розмірі 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати. У розрізі корпоративних податків залишилась опція оподаткування 9% податком на виведений капітал (ПнВК) або 18% податку на прибуток.
  • Зазначені податкові ставки для фахівців поширюватимуться на усіх співробітників компанії-резидента Дія Сіті. Тобто правка, яка пропонувала обмежити перелік професій для такого оподаткування одним КВЕДом (!) була відхилена.
  • Щодо питання взаємодії з фахівцями на спрощеній системі оподаткування було досягнуто адекватного компромісу. Так, зокрема, встановлений наступний перехідний період щодо обмеження на роботу з платниками єдиного податку: з 2024 року такі витрати не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року — 20%. Крім цього, компанії, які залишаються на загальні системі оподаткування (тобто 18% податку на прибуток замість 9% ПнВК) та щорічний оборот яких не перевищує 40 млн.грн можуть працювати з ФОП без обмежень.
  • Гарантовано незмінність податкових умов (в гіршу сторону) на 25 років. Тобто протягом 25-ти років збільшення податкового навантаження для резидентів Дія Сіті не відбудеться.
  • Як і домовлялись проєкт закону не передбачає обмеженнь щодо зарплат фахівців до 240 тисяч євро. Відтак, якщо спеціаліст отримує більше 240 тисяч євро на рік – весь дохід вище цього ліміту оподатковується додатковими 18% ПДФО. Таке обмеження цілком логічне та доцільне, адже таких спеціалістів, якщо вони і є – одиниці в окремих компаніях, тому таке доповнення виглядає раціональним по відношенню до держави.

Бізнес-спільнота Асоціації дякує депутатам профільного комітету ВРУ а також Міністерству цифрової трансформації за колосальну роботу над усією концепцією. Чудово, що завдяки спільній роботі над текстом та ідеєю Дія Сіті нам вдалось забезпечити умови, які дійсно мають всі шанси на стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій. Проте, спільнота все ж продовжує спостерігати за ситуацією, адже будь-яка правка може податися із залу ВРУ при голосуванні проєкту до другого читання. Проте, бізнес сподівається, що ніяких сюрпризів для індустрії вже у сесійному залі не виникне.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!