Новини Законодавства (2020 р.)
Податківці розповіли, що помилкова ПН (а також ПН, складена без здійснення господарської операції) у податковій звітності її надавача і отримувача не відображається. Водночас вона впливає на показник реєстраційного ліміту в обох сторін

Коментар до ІПК ДПС від 06.08.2020 р. №3223/ІПК/99-00-05-06-02-06

Чи відображається така ПН у складі ПК отримувача?

Згідно з пп. «а» п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема з придбання або виготовлення товарів та послуг. У зв’язку з цим, у коментованій ІПК податківці зауважують, що у звітності з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній (розрахунку коригування).

Тобто обсяги постачання товарів (послуг) та сума ПДВ, зазначені в податковій накладній, не підтвердженій первинними документами (складеній без факту здійснення господарської операції), не підлягають відображенню у звітності з ПДВ ні особи, яка склала таку податкову накладну, ні особи, яка зазначена в такій ПН як покупець (отримувач).

 

Реєстраційний ліміт

Водночас в ІПК зазначається, що суми ПДВ, зазначені у такій ПН (складеній без факту здійснення господарської операції), при її реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми як особи, яка склала таку податкову накладну, так і особи, на яку її складено.

Отже, якщо ПН буде складена без факту здійснення господарської операції і зареєстрована в ЄРПН, вона все одно вплине на розмір реєстраційного ліміту її надавача та отримувача (навіть, без відображення у декларації з ПДВ).

Для виправлення помилки з реєстрації ПН без факту здійснення операції податківці радять особі, яка виписала таку ПН, скласти розрахунок коригування до неї. При цьому наголошується, що такий РК складається саме особою, яка склала ПН, а реєструється її отримувачем.

Інших способів зміни значення  реєстраційної суми платника податку, у тому числі і у разі складання і реєстрації ПН без факту здійснення господарської операції, не передбачено.

Тому отримувачу такої ПН, щоб привести у відповідність розмір свого реєстраційного ліміту доведеться чекати, поки надавач такої ПН складе РК до неї і надішле отримувачу на реєстрацію.

***

Читайте також:

  • Зайва податкова накладна: чи буде право на податковий кредит?
  • Податкову накладну складено не на всю суму: як виправити помилку?
  • Помилково складена ПН зупинена: чи подаються пояснення та копії документів?
  • Заблокували помилково складену податкову накладну: які дії платника?
  • Зайву податкову накладну заблокували? Треба подбати про її розблокування, – ВС

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.