БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 576-IX від 30.04.2020 (576-20) )
Відповідно до частини третьої статті 89 Конституції України (254к/96-ВР) , статті 4 Закону України "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" (400-20) , статті 87 Регламенту Верховної Ради України (1861-17) Верховна Рада України постановляє:
I. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України (далі - Тимчасова слідча комісія).
1. Визначити основним завданням Тимчасової слідчої комісії: розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України, які призвели до недоотримання доходів Державного бюджету України в особливо великих розмірах, у період з 1 січня 2019 року по цей час.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 576-IX від 30.04.2020 (576-20) )
2. Встановити, що кількісний склад Тимчасової слідчої комісії складається з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій (депутатських груп) виходячи із забезпечення такого представництва в її складі: один представник від тридцяти народних депутатів України, але не менш як по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції (депутатської групи).
3. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Крулька Івана Івановича (депутатська фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"), заступником голови Тимчасової слідчої комісії - народного депутата України Петруняка Євгена Васильовича (депутатська фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ").
4. Обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:
Аллахвердієву
Ірину Валеріївну
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Бабака
Сергія Віталійовича
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Батенка
Тараса Івановича
-
група "За майбутнє";
Діденко
Юлію Олександрівну
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Заблоцького
Мар’яна Богдановича
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Ковальова
Олексія Івановича
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Ковальчука
Олександра Володимировича
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Колтуновича
Олександра Сергійовича
-
фракція Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ";
Приходька
Бориса Вікторовича
-
група "ДОВІРА";
Пуртову
Анну Анатоліївну
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";
Цабаля
Володимира Володимировича
-
фракція Політичної Партії "ГОЛОС";
Южаніну
Ніну Петрівну
-
фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ".
( Пункт 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 576-IX від 30.04.2020 (576-20) )
5. Встановити, що Тимчасова слідча комісія є повноважною в кількості 13 членів комісії, обраних до її складу за пропозиціями депутатських фракцій (депутатських груп).
6. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.
7. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - шість місяців з дня її утворення.
8. Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Службі безпеки України, Міністерству фінансів України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству юстиції України, іншим органам влади, установам та організаціям незалежно від форм власності сприяти діяльності Тимчасової слідчої комісії та забезпечити додержання законів України "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" (400-20) , "Про статус народного депутата України" (2790-12) та "Про державну таємницю" (3855-12) щодо доступу членів Тимчасової слідчої комісії до інформації, матеріалів та документів, які стосуються предмета діяльності Тимчасової слідчої комісії.
9. Державній фіскальній службі України, Державній податковій службі України і Державній митній службі України забезпечити Тимчасовій слідчій комісії:
1) доступ до всієї інформації, яка, як відомо керівному та управлінському персоналу, є доречною для всебічної перевірки і розслідування, такої як записи, документи тощо;
2) додаткову інформацію, про яку можуть отримати запит від відповідних посадових осіб;
3) необмежений доступ до працівників, від яких, за визначенням посадових осіб Тимчасової слідчої комісії, необхідно отримати відповідні докази.
10. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шестимісячного терміну з дня її утворення.
II. Внести до пункту 5 Постанови Верховної Ради України від 12 грудня 2019 року (366-20) "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років" такі зміни:
увільнити Крулька Івана Івановича - народного депутата України, депутатська фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", від обов’язків члена Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років;
обрати Шкрум Альону Іванівну - народного депутата України, депутатська фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.
III. Відповідно до частини сьомої статті 161 Регламенту Верховної Ради України (1861-17) доручити Рахунковій палаті здійснити позаплановий захід державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) в частині перевірки діяльності Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України у період з 1 січня 2019 року по цей час.
( Розділ III із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 576-IX від 30.04.2020 (576-20) )
IV. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України
Д.РАЗУМКОВ
м. Київ
24 квітня 2020 року
№ 568-IX