БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.04.2020 № 516

Про видання підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти за кошти державного бюджету у 2020 році

Згідно з рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 8 квітня 2020 року (протокол № 3/1-19) "Про підсумки II етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (3 клас)" та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 7 листопада 2019 року № 1409 (v1409729-19) "Про проведення конкурсного відбору підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (3 клас)" (зі змінами) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити перелік підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році, згідно з додатком.
2. Державній науковій установі "Інститут модернізації змісту освіти" (Трушковський К.):
організувати у 2020 році видання та придбання підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, наведених у додатку, відповідно до потреби в таких підручниках;
у разі дострокового припинення відповідно до законодавства договору про видання підручника (який зазначений у додатку до цього наказу), укладеного між Державною науковою установою "Інститут модернізації змісту освіти" та видавництвом, наклад цього підручника додати до накладу підручника з найбільшим узагальненим результатом вибору закладами загальної середньої освіти з цієї назви підручників із внесенням відповідних змін до наказу МОН "Про видання підручників";
під час укладання договорів про видання підручників за кошти державного бюджету, передбачити передання видавництвами на безоплатній основі Міністерству освіти і науки України, Державній науковій установі "Інститут модернізації змісту освіти" права на розміщення електронних версій підручників (з іноземних мов та української мови для класів (груп) з навчанням мовами національних меншин у комплекті з аудіосупроводом у форматі mp3) у форматі pdf на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України, вебсайті Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" для безоплатного доступу користувачами мережі Інтернет строком на п'ять років.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Т.в.о. Міністра
Л. Мандзій
Додаток
до наказу Міністерства освіти
і науки України
15.04.2020 № 516

ПЕРЕЛІК

підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році

I. Перелік підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році

1. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Вашуленко М.С., Васильківська Н.А., Дубовик С.Г.) (Частина 2 авт. Вашуленко О.В.).
2. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Большакова І.О., Пристінська М.С.).
3. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Кравцова Н.М., Придаток О.Д., Романова В.М.) (Частина 2 авт. Савчук А.С.).
4. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Пономарьова К. І., Гайова Л.А.) (Частина 2 авт. Савченко О.Я.).
5. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням молдовською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах, з аудіосупроводом) (авт. Свінтковська С.А., Верготі Л.Т., Ткаченко С.І., Шинкаренко Т.А.).
6. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах, з аудіосупроводом) (Частина 1 авт. Коваленко О.М.) (Частина 2 авт. Смець А.А., Коваленко О.М.).
7. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах, з аудіосупроводом) (авт. Петрук О.М.).
8. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах, з аудіосупроводом) (авт. Криган С.Г. Сергійчук Ю.П.).
9. "Кримськотатарська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням кримськотатарською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Саттарова М.С., Саттарова С.С.).
10. "Молдовська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням молдовською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Фєтєску Л.І., Мартинчук С.П., Моску Т.Д.).
11. "Польська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням польською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Лебедь Р.К., Слободяна І.А.).
12. "Російська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Лапшина І.М., Давидюк Л В., Мельник А.О.) (Частина 2 авт. Лапшина І.М.).
13. "Румунська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Пілігач О.Г., Істратій М.Л., Міхалчан М.А.).
14. "Угорська мова та читання" підручник для 3 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Лотор-Пердук О.К., Пердук Я.Б.).
15. "Болгарська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Проданова О.І., Гайдаржи І.С., Мілков А.М.).
16. "Гагаузька мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кулаксиз О.С., Опря Д.П., Арнаут Ф.І., Бучацька Т.І.).
17. "Новогрецька мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кіор Т.М., Никишова В.В., Пирог О.О.).
18. "Польська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Бабина Т.Ф.).
19. "Російська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Самонова О.І., Горобець Ю.О.).
20. "Англійська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Г.К. Мітчелл, Марілені Малкогіанні).
21. "Англійська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Карпюк О.Д.).
22. "Англійська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Герберт Пухта, Гюнтер Ґернгрос, Пітер Льюіс-Джонс).
23. "Німецька мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Сотникова С.І., Гоголєва Г.В.).
24. "Французька мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Ураєва І.Г.).
25. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Заїка А.М., Тарнавська С.С.).
26. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гісь О.М., Філяк І.В.).
27. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.).
28. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
29. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
30. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Грущинська І.В., Хитра З.М.) (Частина 2 авт. Морзе Н.В., Варна О.В.).
31. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Волощенко О.В., Козак О.П., Остапенко Г.С.).
32. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Воронцова Т.В., Пономаренко В.С, Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н. В., Василенко К.С.).
33. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.) (Частина 2 авт. Корнієнко М.М., Крамаровська С. М., Зарецька І.Т.).
34. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.).
35. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Калініченко О.В., Аристова Л.С.).
36. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Рубля Т.Є., Мед І.Л., Щеглова Г.Л.).

II. Перелік підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році за умови подання до Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" гарантійного листа про фінансування (за рахунок власних обігових коштів або інших коштів, не заборонених законодавством) різниці між запропонованою видавництвом вартістю такого підручника і середньою вартістю підручника, що зазначена у паспорті бюджетної програми на відповідний рік

1. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Захарійчук М.Д.) (Частина 2 авт. Богданець-Білоскаленко Н.І., Шумейко Ю.М.).
2. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Варзацька Л.О., Трохименко Т.О.) (Частина 2 Чумарна М.І.).
3. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Сапун Г.М.).
4. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Чабайовська М.І., Омельченко Н.М., Синільник В.В.).
5. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Іщенко О.Л., Іщенко А.Ю.).
6. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Остапенко Г.С.).
7. "Російська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Лапшина І.М., Зорька Н.М.).
8. "Англійська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Губарєва С.С., Павліченко О.М.).
9. "Англійська мова" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Будна Т.Б.).
10. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Козак М.В., Корчевська О П.).
11. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Лишенко Г.П.).
12. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Будна Н.О., Беденко М.В.).
13. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Бевз В.Г., Васильєва Д.В.).
14. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Оляницька Л. В.).
15. "Математика" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Логачевська С.П., Логачевська Т.А., Комар О.А.).
16. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (за редакцією М.С. Вашуленка, авт. Ломаковська Г.В., Єресько Т.П., Процент Г.О.).
17. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Будна Н.О., Гладюк Г.В., Забродська С.Г., Шост Н.Б., Лисобей Л.В.).
18. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Іщенко О.Л., Ващенко О.М., Романенко Л.В., Романенко К.А., Козак Л.З., Кліщ О. М.).
19. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (Частина 1 авт. Андрусенко І.В.) (Частина 2 авт. Вдовенко В.В., Котелянець Н.В., Агєєва О.В.).
20. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Жаркова І.І., Мечник Л.А., Роговська Л.І., Пономарьова Л.О., Антонов О.Г.).
21. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кізілова Г.О., Шулько О.А.).
22. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кондратова Л.Г.).
23. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Лобова О.В.).
24. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Островський В.М., Федун Г.П.).
25. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Стеценко І.Б., Остапенко Г.С.).
26. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу закладів загальної середньої освіта (авт. Лемешева Н.А.).

III. Перелік підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що адаптуватимуться рельєфно-крапковим та збільшеним шрифтом для закладів освіти, в яких навчаються діти з порушеннями зору, і видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році

1. "Українська мова та читання" підручник для 3 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти (Н 54.1 - Н 54.2) (у 4-х частинах) (Частини 1, 2 авт. Пономарьова К.І., Гайова Л.А.) (Частини 3, 4 авт. Савченко О.Я.).
2. "Англійська мова" підручник для 3 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти (Н 54.1 - Н 54.2) (у 2-х частинах) (з аудіосупроводом) (авт. Карпюк О.Д.).
3. "Математика" підручник для 3 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти (Н54.1 - Н 54.2) (у 3-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
4. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти (Н 54.1 - Н 54.2) (у 3-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
5. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти (Н 54.1 - Н 54.2) (у 2-х частинах) (авт. Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.).

IV. Перелік підручників для 3 класу закладів загальної середньої освіти, що перекладатимуться мовами національних меншин для закладів освіти, у складі яких є класи (групи) з навчаннями мовами національних меншин (молдовська, польська, російська, румунська, угорська), і видаватимуться за кошти державного бюджету у 2020 році

1. "Математика" підручник для 3 класу з навчанням молдовською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
2. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу з навчанням молдовською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарпавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
3. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу з навчанням молдовською мовою закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.).
4. "Математика" підручник для 3 класу з навчанням польською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
5. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу з навчанням польською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
6. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу з навчанням польською мовою закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М., Гайдамака О В., Колотило О.М.).
7. "Математика" підручник для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
8. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
9. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.).
10. "Математика" підручник для 3 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
11. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М.).
12. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу з навчанням румунською мовою закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М. Гайдамака О.В., Колотило О.М.).
13. "Математика" підручник для 3 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Листопад Н.П.).
14. "Я досліджую світ" підручник для 3 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В. Павич Н.М.).
15. "Мистецтво" підручник інтегрованого курсу для 3 класу з навчанням угорською мовою закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М.).
Генеральний директор
директорату шкільної освіти
А. Осмоловський
( Текст взято з сайту Інституту модернізації змісту освіти https://imzo.gov.ua )