БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
Указ
Президента України

Про План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік і про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях

Виходячи з необхідності постійного підтримання на належному рівні обороноздатності держави, боєздатності Збройних Сил України, інших військових формувань, зокрема шляхом проведення військових навчань,
ураховуючи зобов’язання України як держави-учасниці програми "Партнерство заради миру" (950_001) , а також зобов’язання України як держави-учасниці Угоди між державами - учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил (994_042) , Додаткового (950_022) і Подальшого додаткового (994_043) протоколів до цієї Угоди, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України,
зважаючи на можливість фінансового і матеріально-технічного забезпечення багатонаціональних військових навчань, які проводяться на території України та за її межами, не лише за рахунок Державного бюджету України (294-20) , а й міжнародної допомоги,
на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, згідно із Законом України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" (1479-14) постановляю:
1. Затвердити План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік (додається).
2. Допустити у 2020 році на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях у рамках військового співробітництва підрозділи збройних сил іноземних держав:
Сполучених Штатів Америки, інших держав - членів НАТО та держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001) (до 3000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів) на строк до 366 діб у січні - грудні 2020 року в рамках багатонаціонального навчання з підготовки підрозділів збройних сил;
Сполучених Штатів Америки, інших держав - членів НАТО та держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001) (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 літаків і вертольотів) на строк до 25 діб у травні - вересні 2020 року в рамках українсько-американського навчання "Репід Трайдент - 2020";
Республіки Молдова (до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів) на строк до 25 діб у квітні - листопаді 2020 року в рамках українсько-молдовського навчання "Південь - 2020";
Сполучених Штатів Америки, інших держав - членів НАТО, держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001) (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів, до 50 одиниць колісної техніки) на строк до 25 діб у червні - вересні 2020 року в рамках українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2020";
Румунії (до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків) на строк до 10 діб у квітні - листопаді 2020 року в рамках українсько-румунського навчання "Ріверайн - 2020";
Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель, до 2 літаків) на строк до 14 діб у квітні - листопаді 2020 року в рамках українсько-британського навчання "Воріер Вотчер - 2020".
3. Кабінету Міністрів України забезпечити своєчасний допуск і виведення з території України підрозділів збройних сил інших держав, зазначених у статті 2 цього Указу, а також безпеку громадян України та громадян інших держав під час проведення військових навчань.
4. Покласти на Міністра оборони України відповідальність за:
1) підготовку і проведення у 2020 році багатонаціональних військових навчань на території України;
2) забезпечення участі підрозділів Збройних Сил України у багатонаціональних навчаннях поза межами України у 2020 році.
5. Цей Указ набирає чинності в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 8 Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" (1479-14) , крім статті 1 та пункту 2 статті 4, які набирають чинності з дня опублікування цього Указу.
Президент України
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
м. Київ
4 лютого 2020 року
№ 34/2020
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 4 лютого 2020 року № 34/2020

ПЛАН

проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік

№ з/п
Навчання
Тип навчання
Термін проведення
Район проведення
Загальна чисельність сил, озброєння та військової техніки
Навчання на території України
1.
Багатонаціональне навчання з підготовки підрозділів збройних сил
Тактичне навчання із залученням військ
До 366 діб, січень - грудень
Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.), інші військові частини та полігони Збройних Сил України, о. Зміїний
Загальна чисельність учасників навчання до 18000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 літаків і вертольотів.
Від Збройних Сил України до 15000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 вертольотів.
Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.
Від збройних сил інших держав - членів НАТО та держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001)
до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.
2.
Українсько-американське навчання "Репід Трайдент - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 25 діб, травень - вересень
Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.), визначені полігони та аеродроми Збройних Сил України
Загальна чисельність учасників навчання до 4500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 літаків і вертольотів.
Від Збройних Сил України до 2500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.
Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.
Від збройних сил інших держав - членів НАТО та держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001)
до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.
3.
Українсько - молдовське навчання "Південь - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 25 діб, квітень - листопад
Міжвидовий центр підготовки підрозділів (с. Михайлівка, Миколаївський р-н, Миколаївська обл.)
Загальна чисельність учасників навчання до 200 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.
Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою, до 2 вертольотів.
Від Збройних Сил Республіки Молдова до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.
4.
Українсько-американське навчання "Сі Бриз - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 25 діб, червень - вересень
Акваторія Чорного моря, військові аеродроми та полігони Збройних Сил України, посадкові майданчики: м. Очаків, о. Первомайський, о. Зміїний, о. Тендрівська коса; міжнародні аеропорти "Одеса" та "Миколаїв"; Військово-морська база "Південь", причали Одеського морського торговельного порту, морського порту "Південний", військовий порт Очаків
Загальна чисельність учасників навчання до 3750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 50 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 40 літаків і вертольотів, до 90 одиниць колісної техніки.
Від Збройних Сил України та інших військових формувань України до 1750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 35 кораблів (катерів та суден), до 30 літаків і вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.
Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 кораблів, до 5 літаків і вертольотів, до 30 одиниць колісної техніки.
Від збройних сил інших держав - членів НАТО та держав - учасниць програми "Партнерство заради миру" (950_001)
до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 5 літаків і вертольотів, до 20 одиниць колісної техніки.
5.
Українсько-румунське навчання "Ріверайн - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 10 діб, квітень - листопад
Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря
Загальна чисельність учасників навчання до 400 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 18 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 4 літаків.
Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.
Від Збройних Сил Румунії до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.
6.
Українсько-британське навчання "Воріер Вотчер - 2020"
Тактичне навчання із залученням сил (військ)
До 14 діб, квітень - листопад
Військові аеродроми та полігони Збройних Сил України (Миколаївська обл.)
Загальна чисельність учасників навчання до 600 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 4 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 6 літаків.
Від Збройних Сил України до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 4 літаків.
Від Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель, до 2 літаків.
Навчання поза межами України
7.
Багатонаціональне навчання "Світла Лавина - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 15 діб серпень - жовтень
Румунія
Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.
8.
Багатонаціональне навчання "Комбайнд Резолв - 14"
Тактичне навчання із залученням військ
До 30 діб, вересень - грудень
Федеративна Республіка Німеччина
Від Збройних Сил України до 250 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою.
9.
Українсько-румунське навчання "Ріверайн - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 10 діб, квітень - листопад
Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря
Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.
10.
Багатонаціональне навчання "Нобл Партнер - 2020"
Тактичне навчання
До 20 діб, березень - листопад
Грузія
Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.
11.
Багатонаціональне навчання "Платинум Ігл-1 - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 20 діб, січень - червень
Румунія
Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків, до 2 вертольотів.
12.
Багатонаціональне навчання "Платинум Ігл-2 - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 20 діб, липень - листопад
Румунія
Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків, до 2 вертольотів.
13.
Багатонаціональне навчання "Платінум Лайон - 2020"
Тактичне навчання
До 20 діб, травень - вересень
Республіка Болгарія
Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.
14.
Багатонаціональне навчання "Спрінг/Самер/Фол Сторм - 2020"
Командно- штабне навчання із залученням військ
До 20 діб, березень - листопад
Акваторія Чорного моря
Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель.
15.
Багатонаціональне навчання "Сейбер Джанкшн - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 30 діб, червень - жовтень
Федеративна Республіка Німеччина
Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.
16.
Багатонаціональне навчання "Сейбер Гардіан - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 30 діб, травень - липень
Румунія
Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.
17.
Багатонаціональне навчання "Кленова Арка - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 14 діб, червень - листопад
Грузія
Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням та спорядженням.
18.
Багатонаціональне навчання "Флеймінг Сворд - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 25 діб, травень - червень
Литовська Республіка
Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.
19.
Багатонаціональне навчання "Троян Футпрінт - 2020"
Командно-штабне навчання із залученням військ
До 15 діб, квітень - липень
Литовська Республіка
Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.
20.
Багатонаціональне навчання "Рідж Раннер - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 20 діб, лютий - квітень
Сполучені Штати Америки
Від Збройних Сил України до 35 військовослужбовців з озброєнням.
21.
Багатонаціональне навчання "Айрон Вульф - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 14 діб січень - грудень
Литовська Республіка
Від Збройних Силах України до 22 військовослужбовців з озброєнням і спеціальними засобами.
22.
Багатонаціональне навчання "Бейонд Горайзон - 2020"
Тактичне навчання із залученням військ
До 14 діб, січень - грудень
Республіка Болгарія
Від Збройних Сил України до 22 військовослужбовців з озброєнням та спеціальними засобами.
23.
Багатонаціональне навчання НАТО "CWIX - 2020"
Навчання з питань кібернетичної безпеки
До 22 діб, березень - липень
Республіка Польща
Від Збройних Сил України до 13 військовослужбовців з обладнанням.
24.
Багатонаціональне навчання "Амбер Міст - 2020"
Навчання з питань кібернетичної безпеки
До 14 діб, вересень - грудень
Литовська Республіка
Від Збройних Сил України до 10 військовослужбовців з обладнанням.
Керівник Офісу
Президента України
А.БОГДАН