БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 червня 2020 р. № 493
Київ

Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1120 від 18.11.2020 (1120-2020-п) № 1256 від 16.12.2020 (1256-2020-п) )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Виділити Міністерству юстиції 22572,8 тис. гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для забезпечення здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме:
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1120 від 18.11.2020 (1120-2020-п) )
8392,7 тис. гривень (видатки розвитку) на безповоротній основі - на придбання медичного обладнання для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1120 від 18.11.2020 (1120-2020-п) )
1220 тис. гривень (видатки споживання) (з них оплата праці - 1000 тис. гривень) на безповоротній основі - для здійснення доплати до заробітної плати медичним працівникам державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
( Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1256 від 16.12.2020 (1256-2020-п) )
12960,1 тис. гривень (видатки споживання) на безповоротній основі - для закупівлі засобів індивідуального захисту з метою покриття потреби державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів, які надають медичну допомогу засудженим та особам, взятим під варту.
( Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1256 від 16.12.2020 (1256-2020-п) )
2. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.
3. Установити, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначений у постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 (211-2020-п) "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061, № 43, ст. 1394), до завершення виконання зазначених заходів встановлюється додаткова доплата до заробітної плати медичним працівникам державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, починаючи з квітня 2020 р. відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 17 березня 2020 р. № 533-IX (533-20) "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.
Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України".
4. Забезпечити:
1) Міністерству юстиції - погодження виділення бюджетних коштів, передбаченого пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
2) Міністерству фінансів - після зазначеного погодження відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету (294-20) .
Прем'єр-міністр України
Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2020 р. № 493

ПОРЯДОК

використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою "Забезпечення готовності та реагування державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників, які надають медичну допомогу засудженим та особам, взятим під варту, з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем передбаченої пунктом 1 цього Порядку бюджетної програми є Мін’юст.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є державна установа "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України".
3. Бюджетні кошти виділяються для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме для:
1) закупівлі медичного обладнання, застосування якого передбачено наказом МОЗ від 28 березня 2020 р. № 722 (v0722282-20) "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)" для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225 (225-2020-п) (Офіційний вісник України, 2020 р., № 31, ст. 1074, ст. 1077, № 42, ст. 1361);
2) додаткових доплат до заробітної плати медичним працівникам державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Додаткові доплати здійснюються починаючи з квітня 2020 року у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок. Доплата до заробітної плати медичним працівникам нараховується за фактично відпрацьований час на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
3) закупівлі засобів індивідуального захисту з метою покриття потреби державної установи "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" та її відокремлених структурних підрозділів, які надають медичну допомогу засудженим та особам, взятим під варту.
4. Розподіл медичного обладнання та засобів індивідуального захисту здійснюється замовником закупівлі - державною установою "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" між її відокремленими структурними підрозділами для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
5. Закупівля за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства. У договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти може передбачатися попередня оплата на строк не більше одного місяця.
6. Мін’юст забезпечує використання бюджетних коштів, не допускаючи наявності кредиторської заборгованості на 30 день з дня відміни дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, та отримані (створені) активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
8. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про виконання бюджетної програми та використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Мін’юст подає щомісяця до 5 числа Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.