БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
23.06.2020 N 2537/6/99-00-04-01-03-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення товариства щодо повернення залишку коштів, який після анулювання реєстрації платника ПДВ та закриття рахунку такого платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) перераховані до бюджету та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Товариство повідомило, що після анулювання його реєстрації платником ПДВ, залишок коштів на рахунку в СЕА ПДВ перераховано до бюджету. Після цього платник податків повторно зареєструвався платником ПДВ.
Заявник просить надати роз'яснення стосовно порядку повернення зазначених вище коштів, а також щодо впливу, у разі повернення таких коштів на новий рахунок в СЕА ПДВ, на суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), що розраховується відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (Јнакл).
Правові основи функціонування СЕА ПДВ регулюються статтею 200-1 Кодексу та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (569-2014-п) (далі - Порядок N 569).
Пунктом 200-1.8 статті 200-1 Кодексу передбачено, що після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у СЕА ПДВ перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету.
У разі повторної реєстрації особи платником податку йому відкривається новий електронний рахунок (пункт 8 Порядку N 569 (569-2014-п) ).
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань передбачені статтею 43 Кодексу (2755-17) .
Згідно з підпунктами 43.3 та 43.4 статті 43 Кодексу (2755-17) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Пунктом 43.4 і статті 43 Кодексу (2755-17) встановлено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200-1.5 статті 200-1 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.
Враховуючи викладене вище та те, що рахунок в СЕА ПДВ товариства закритий після анулювання його реєстрації платником ПДВ, повернення залишку коштів, який з рахунку в СЕА ПДВ перераховано до бюджету, здійснюється на поточний рахунок платника податків у банку за результатом подання платником податків заяви про таке повернення.
Також слід зазначити, що вказане повернення коштів не змінить значення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, що розраховується відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (ЈНакл).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу (2755-17) ).