БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ
№ 233
07 липня 2020 р.

Про відзнаку Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України"

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 03 липня 2020 року № 745-IX (745-20) "Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України":
1. Затвердити Положення про відзнаку Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" (додаток 1).
2. Затвердити описи відзнаки Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" та нагрудного знака до неї (додаток 2).
Голова Верховної Ради України
Д.РАЗУМКОВ
Додаток 1
до розпорядження Голови
Верховної Ради України
від 7 липня 2020 року № 233

Положення

про відзнаку Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України"

1. Відзнаку Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" засновано Верховною Радою України для нагородження парламентаріїв, які прийняли Декларацію про державний суверенітет України (55-12) , а також політичних діячів, представників наукової спільноти та інших громадян України за їх заслуги перед Українським народом і значний особистий внесок у становлення і зміцнення незалежності України.
2. Відзнака Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" є одноразовою нагородою, заснованою з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України (55-12) .
3. Подання про нагородження осіб відзнакою Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" вноситься депутатськими фракціями (депутатськими групами), асоціаціями народних депутатів України, Національною академією наук України (далі - суб'єкти подання) і має містити основні біографічні дані осіб (кандидатів) та підстави для їх нагородження.
Відповідні подання подаються до Комісії з питань нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України.
4. Комісія з питань нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України для нагородження відзнакою Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" розглядає подання щодо запропонованих для нагородження відзнакою кандидатів з урахуванням їх внеску у становлення і зміцнення незалежності України.
5. Вручення відзнаки Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" здійснюється Головою Верховної Ради України або уповноваженою ним особою в урочистій обстановці.
6. Нагрудний знак до відзнаки Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" носять на лівому боці грудей і за наявності державних нагород України розмішують нижче них.
7. У разі втрати відзнаки Верховної Ради України "30 років Декларації про державний суверенітет України" та/або нагрудного знака до неї дублікати не видаються.
Додаток 2
до розпорядження Голови
Верховної Ради України
від 7 липня 2020 року № 233

ОПИС

відзнаки Верховної Ради України "30 РОКІВ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ"

Відзнака Верховної Ради України "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України" складається з обкладинки і вкладки.
Обкладинка має форму прямокутника розміром 320 х 440 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони. На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення фасаду будинку Верховної Ради України, в центрі - слова "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України".
Обкладинка виготовляється з твердого картону, її зовнішній бік обтягнутий шкірімітом вишневого кольору. Всередині обкладинки у місці її згину закріплено синьо-жовту муарову стрічку кольорів Державного Прапора України (співвідношення синього кольору до жовтого - 1:1) для вкладки.
Вкладка виготовляється з високоякісного крейдованого паперу і має форму прямокутника розміром 297 х 420 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони.
Ліва внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору, обрамлену рамкою і жовтою каймою (по зовнішньому контуру).
Перша рамка утворена бордюром із графічного зображення гілок калини золотистого кольору, що орнаментально переплітаються на бордово-теракотовому тлі.
Внутрішня рамка утворена ланцюжками графічного зображення рослинного візерунка.
У нижній площині лівої внутрішньої частини вкладки розташоване кольорове фотографічне зображення будинку Верховної Ради України, у верхній - графічне зображення нагрудного знака до відзнаки "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України".
Права внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору із світло-блакитним зображенням малого Державного Герба України по всьому її полю, обрамлену такими ж рамками.
Угорі розташовуються написи фарбою золотистого кольору:
"ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ"; "нагороджено відзнакою Верховної Ради України "30 РОКІВ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ"; "за заслуги перед Українським народом, значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету та з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України".
У написанні слів використовується шрифт "Baltica CTT".
Під словом "нагороджено відзнакою Верховної Ради України "30 РОКІВ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ" розташовано чотири лінійні відступи для написання посади, прізвища, імені та по батькові нагородженого, а нижче розташовано напис фарбою золотистого кольору "Голова Верховної Ради України" і два лінійні відступи: зліва - для дати нагородження і номера Розпорядження Голови Верховної Ради України про нагородження, справа - для підпису Голови Верховної Ради України.
Відзнака скріплюється підписом Голови Верховної Ради України та гербовою печаткою Верховної Ради України і вручається разом з нагрудним знаком.

ОПИС

нагрудного знака до відзнаки "30 РОКІВ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ"

Нагрудний знак до відзнаки "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України" має форму кола діаметром 32 мм з опуклим бортиком уздовж зовнішнього краю, увінчаного у верхній частині спадаючими фалдами стрічки.
У центрі лицьової сторони нагрудного знака розміщено силуетне зображення фасаду будинку Верховної Ради України на тлі сонця. Фасад будинку Верховної Ради України композиційно розміщено в центрі кола, утвореного розташованим унизу написом "Україна" і розбіжними від нього нагору двома лавровими гілками. Усі зображення опуклі.
На зворотній стороні нагрудного знака розміщено напис опуклими літерами: "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України". Над написом "30 років" розташоване зображення малого Державного Герба України.
Нагрудний знак за допомогою прямокутного вушка з'єднується з фігурною колодкою, покритою синьо-жовтою муаровою стрічкою кольорів Державного Прапора України (співвідношення синього кольору до жовтого - 1:1).
Нагрудний знак відзнаки "30 РОКІВ Декларації про державний суверенітет України" виготовляється з латуні з наступними срібленням і електрополіруванням, прикріплюється до одягу за допомогою горизонтальної шпильки на зворотній стороні колодки.