БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 5 серпня 2020 р. № 965-р
Київ

Про заходи з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

1. Затвердити план заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що додається.
2. Обласним та Київській міській держадміністраціям розробити і затвердити до 15 серпня 2020 р. регіональні плани заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям:
забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, з урахуванням проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
подати до 10 жовтня 2020 р. Міністерству у справах ветеранів інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 25 жовтня Кабінетові Міністрів України.
Прем'єр-міністр України
Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 5 серпня 2020 р. № 965-р

ПЛАН

заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

1. Забезпечити:
1) розроблення за участю представників громадських об’єднань ветеранів війни і затвердження регіональних планів заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).
Серпень;
2) підготовку та проведення у столиці України - м. Києві, інших населених пунктах заходів щодо вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, представників іноземних держав, іноземного дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб, які чинили опір незаконній окупації та анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, представників духовенства, громадськості.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, Мінветеранів, МКІП, Національна гвардія, МОЗ, ДСНС, МЗС, СБУ (за згодою), Український інститут національної пам’яті, Адміністрація Держприкордонслужби, Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
29 серпня;
3) проведення:
урочистих заходів у Меморіальному комплексі, розташованому на території Міноборони (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6), щодо вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Міноборони, МВС, Мінветеранів, МОН, СБУ (за згодою).
29 серпня;
національно-патріотичних заходів у закладах освіти та культури, в місцях дислокації військових частин, вищих військових навчальних закладах, установах та організаціях із залученням їх особового складу та/або штатних працівників, ветеранів війни - учасників антитерористичної операції, учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб, які чинили опір незаконній окупації та анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, МКІП, Мінветеранів, заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
Серпень - вересень;
Всеукраїнської акції пам’яті "Сонях".
Мінветеранів, Український інститут національної пам’яті, МКІП, Держкомтелерадіо, Міноборони, МВС, ПАТ "НСТУ" (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).
28-31 серпня;
велопробігу ветеранів війни з нагоди Дня вшанування пам’яті захисників України "Вшануємо пам’ять захисників України" за маршрутом Ужгород - Маріуполь.
Мінветеранів, Міноборони, МВС, Мінмолодьспорт, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою), СБУ (за згодою).
16-31 серпня;
всеукраїнського патріотичного забігу в пам’ять про загиблих воїнів "ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ".
Мінветеранів, обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, Мінмолодьспорт, СБУ (за згодою), Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
26 вересня;
4) урочисте покладення квітів на Михайлівській площі біля Стіни Пам’яті у м. Києві, в інших населених пунктах до пам’ятників, меморіальних знаків, місць поховань захисників України та урочисті збори за участю ветеранів війни, членів сімей загиблих захисників України, представників сектору безпеки і оборони, громадськості.
Київська міська та обласні держадміністрації, Міноборони, Мінветеранів, МВС, Національна гвардія, Адміністрація Держприкордонслужби, МКІП, Мінсоцполітики, СБУ (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
29 серпня;
5) приспущення Державного Прапора України на адміністративних будівлях органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій, у військових частинах та на кораблях.
Центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації.
29 серпня;
6) оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті за захисниками України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, шляхом зупинення на цей час роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), руху громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
29 серпня о 10 год. 00 хв.;
7) обмеження трансляції розважальних програм шляхом внесення відповідних змін до програм радіо і телебачення, переривання о 10-й годині трансляції радіо- і телепередач на знак вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також розміщення під час телетрансляції на екрані відповідного стилізованого зображення знака пам’яті "Сонях".
Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.
29 серпня;
8) встановлення зменшених копій державного прапора на могилах захисників України та могилах тимчасово невстановлених загиблих захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, Мінветеранів, МКІП, Національна гвардія, МОЗ, ДСНС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), СБУ (за згодою), заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
29 серпня;
9) проведення закордонними дипломатичними установами України заходів із вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також участь представників іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, у відповідних заходах, які проводитимуться в Україні, в разі запрошення.
МЗС, Мінветеранів, Український інститут національної пам’яті, Міноборони.
29 серпня;
10) фінансування в установленому порядку заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (в межах бюджетних коштів, передбачених для відповідних органів виконавчої влади та місцевих органів влади).
Мінветеранів, МКІП, Міноборони, МВС, МОЗ, МЗС, Мінекономіки, Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації, заклади освіти (за згодою).
Серпень - жовтень;
11) обмеження розважально-концертних заходів.
Обласні та Київська міська держадміністрації.
29 серпня;
2. Розробити тематичні методичні та інформаційні матеріали з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та запропонувати закладам освіти використати їх під час проведення першого уроку у 2020-2021 навчальному році із залученням ветеранів.
МОН, Мінветеранів, Український інститут національної пам’яті, Міноборони, заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
Вересень.
3. Організовувати:
1) зустрічі з членами сімей загиблих захисників України, сприяти реалізації ініціатив громадськості з метою виявлення проблемних питань їх соціального забезпечення та вжиття заходів для їх вирішення.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінветеранів, Мінсоцполітики, МОЗ, Міноборони, МВС, громадські об’єднання (за згодою).
Постійно;
2) у військових частинах, закладах освіти, закладах культури тематичні виставки, перегляд фільмів, інші інформаційні заходи, присвячені вшануванню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), Мінветеранів, заклади освіти (за згодою), громадські об’єднання (за згодою).
Постійно;
3) поїздки ветеранів війни, членів сімей загиблих з відвідуванням військових поховань захисників України та з нагоди річниць визволення міст на Сході України.
Мінветеранів, Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).
Постійно;
4) широке висвітлення заходів з підготовки та проведення заходів із вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Держкомтелерадіо, ПАТ "НСТУ" (за згодою), МКІП, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, Мінветеранів, обласні та Київська міська держадміністрації.
Щороку, серпень.
4. Вживати додаткових заходів до:
1) запобігання актам вандалізму та руйнуванню військових меморіалів, пам’ятників та місць поховань захисників України.
МВС, Національна поліція, обласні та Київська міська держадміністрації.
Постійно;
2) упорядження пам’ятників, пам’ятних знаків, секторів військових поховань, місць поховань захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінрегіон, громадські об’єднання (за згодою). заклади освіти (за згодою).
Щороку, квітень - вересень;
3) поліпшення соціального, медичного та інших видів обслуговування членів сімей загиблих захисників України та ветеранів війни.
Обласні та Київська міська держадміністрації, МОЗ, Мінфін, Міноборони, МВС, Мінветеранів.
Постійно;
4) надання належної кваліфікованої медичної допомоги членам сімей загиблих захисників України, ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції, особам, що беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях та учасникам заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, приділивши особливу увагу відповідним особам, що проживають у сільських населених пунктах.
МОЗ, Міноборони, МВС, обласні та Київська міська держадміністрації.
Постійно;
5. Сприяти:
1) проведенню релігійними організаціями панахиди за загиблими в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
МКІП, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації.
29 серпня;
2) публікації наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових, науково-популярних та інших видань, присвячених вшануванню захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
МКІП, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, Мінветеранів, Національна академія наук (за згодою), наукові установи та заклади освіти (за згодою).
Протягом року.
6. У місцях проведення заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, забезпечити:
1) охорону громадського порядку, безпеку дорожнього руху та безпеку громадян у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Національна поліція, ДСНС, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.
Серпень - вересень;
2) належне медичне та санітарно-епідеміологічне супроводження заходів.
Обласні та Київська міська держадміністрації.
Серпень - вересень;
3) використання державними службовцями та представниками громадськості як елемента одягу стилізованого знака пам’яті "Сонях".
Центральні та місцеві органи виконавчої влади, громадські об’єднання (за згодою).
28-31 серпня.