БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.08.2020 N 3512/ІПК/99-00-04-03-03-06
Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо сплати земельного податку (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що перебуває на третій групі спрощеної системи оподаткування, є власником нерухомого майна (будівлі та споруди), розташованого на земельній ділянці, яка знаходиться у постійному користуванні на підставі Державного акту на право постійного користування землею. Підприємство планує частину будівель і споруд передати в оренду.
Підприємство запитує, яким чином визначити об'єкт оподаткування Податком, якщо в оренду здається не вся площа споруд, а лише їх частина та чи повинен платник єдиного податку сплачувати Податок виключно протягом строку оренди належних йому споруд або їх частини, якщо цей строк менше звітного податкового періоду. Законом України від 16 січня 2020 року N 466-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (466-20) внесено зміни, зокрема, до пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, згідно з якими з 01 липня поточного року платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
Враховуючи, що спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, а не надання пільг відповідно ст. 282 ПКУ щодо сплати земельного податку, то у разі здійснення Підприємством діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), сплата Податку здійснюється на загальних підставах.
У разі здійснення діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку), у тому числі якщо надання в оренду нерухомого майна є одним із видів діяльності або основним, у Підприємства виникає обов'язок зі сплати Податку за всю земельну ділянку, незважаючи на те, що в оренду здається тільки частина споруд.
Обов'язок зі сплати Податку виникає з дати початку провадження діяльності з надання нерухомого майна в оренду до моменту припинення такої діяльності (закінчення дії договорів оренди).
Підприємство для виконання обов'язків платника Податку може скористатися правом надання щомісячних податкових декларацій згідно з п. 286.3 ст. 286 Кодексу (2755-17) .
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу (2755-17) ).