БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.08.2020 N 3514/ІПК/99-00-04-03-03-06
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо справляння земельного податку (далі - Податок), надіслане ГУ ДПС у Харківській області, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування з основним видом діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, власником нерухомого майна у багатоповерховому будинку, з березня 2020 року діяльність з надання приміщень зупинена до 2022 року. Товариство запитує, чи потрібно сплачувати земельний податок з 01.07.2020 р., враховуючи введення в дію Закону України від 16 січня 2020 року N 466 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (466-20) (далі - Закон N 466).
Товариство не повідомило про наявність прав власності/користування на земельну ділянку під будинком.
Відповідно до пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу (2755-17) з урахуванням змін, внесених Законом N 466-ІХ (466-20) , платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для веденая сільськогосподарського товаровиробництва.
Згідно з реєстраційними даними ІТС "Податковий блок" діяльність за кодом 68.20 КВЕД "Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна" є основним видом діяльності Товариства поряд з іншими видами діяльності.
Оскільки Товариство при реєстрації заявило вид діяльності 68.20 основним, то зважаючи на такий принцип підприємницької діяльності як вільний вибір підприємцем видів підприємницької діяльності, регламентований п. 1 ст. 44 Господарського кодексуУкраїни, за відсутності фактичних випадків реалізації вказаного виду діяльності Товариство не звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу (2755-17) ).