БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
06.08.2020 № 115

Про поступове вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та обігових монет номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року

Відповідно до статей 6, 7, 15, 33, 34, 39, 40, 56 Закону України "Про Національний банк України", з метою поліпшення готівкових розрахунків Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Національному банку України, банкам, щодо яких Правління Національного банку України прийняло рішення про надання їм повноважень на зберігання запасів готівки Національного банку України (далі - уповноважені банки), банкам України з 01 жовтня 2020 року розпочати вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років (далі - банкноти номіналами 1 і 2 гривні) та обігових монет (уключаючи пам'ятні монети звичайної якості) номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року (далі - монета номіналом 1 гривня старого зразка).
Банкноти номіналами 1 і 2 гривні та монети номіналом 1 гривня старого зразка перебувають в обігу до прийняття окремого рішення Правління Національного банку України про їх вилучення.
2. Національному банку України:
1) припинити з 01 жовтня 2020 року підкріплення операційних кас банків України банкнотами номіналами 1 і 2 гривні та монетами номіналом 1 гривня старого зразка;
2) забезпечити приймання від банків України банкнот номіналами 1 і 2 гривні та монет номіналом 1 гривня старого зразка повними та неповними пачками/мішечками, а також зарахування сум прийнятих коштів на кореспондентські рахунки банків.
3. Уповноваженим банкам приймати від банків України банкноти номіналами 1 і 2 гривні та монети номіналом 1 гривня старого зразка із зарахуванням сум прийнятих коштів на кореспондентські рахунки банків та вкладати зазначені банкноти та монети до запасів Національного банку України як повними, так і неповними пачками/мішечками.
4. Банкам України:
1) заборонити з 01 жовтня 2020 року видавати з кас банків банкноти номіналами 1 і 2 гривні та монети номіналом 1 гривня старого зразка за всіма видами готівкових операцій;
2) здійснювати з банкнотами номіналами 1 і 2 гривні та монетами номіналом 1 гривня старого зразка лише прибуткові операції з юридичними та фізичними особами для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів;
3) забезпечити пакування та здавання до Національного банку України та уповноважених банків банкнот номіналами 1 і 2 гривні та монет номіналом 1 гривня старого зразка як повними, так і неповними пачками/мішечками в установленому порядку;
4) розмістити до 01 жовтня 2020 року в приміщенні банку в доступному для огляду клієнтами місці інформацію щодо поступового вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні та монет номіналом 1 гривня старого зразка.
5. Департаменту комунікацій розмістити інформацію про поступове вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні та монет номіналом 1 гривня старого зразка на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України та забезпечити інформування громадськості через засоби масової інформації.
6. Департаменту грошового обігу (Віктор Зайвенко) після офіційного опублікування цієї постанови довести до відома банків інформацію про її прийняття.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Романа Борисенка.
8. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Голова
К. Шевченко