БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
03.09.2020 № 51

Про внесення змін до протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професійних футбольних клубів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (4004-12) , на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 (641-2020-п) "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести зміни до протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професійних футбольних клубів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (v0049488-20) , виклавши їх у новій редакції, що додається.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Заступник
Міністра охорони здоров'я -
Головний державний
санітарний лікар України
В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
21.08.2020 № 49
(у редакції постанови
Головного державного
санітарного лікаря України
03.09.2020 № 51)

ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ

під час проведення футбольних матчів серед професійних футбольних клубів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

1. Футбольні матчі організовуються в регіонах, в яких відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 (641-2020-п) "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу.
2. Футбольні клуби зобов'язані призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону.
3. Футбольні клуби забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним тренуванням та кожним матчем для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.
4. Особи, в яких при проведенні опитування виявлено ознаки респіраторної хвороби або виявлено температуру тіла понад 37,2° C, не допускаються до стадіону.
5. Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я, та відсторонюються від участі в турнірі на час самоізоляції або хвороби.
6. Футбольні клуби організовують проведення тестування методом полімеразної ланцюгової реакції членів команди, арбітрів, відеоасистентів арбітражу кожні 14 днів, з метою зменшення ризиків поширення хвороби.
7. Клуб-господар повинен надати на вимогу представників організаторів змагань та державної влади список присутніх на стадіоні осіб, із зазначенням функцій у організації та проведенні матчу.
8. Під час перебування в приміщенні учасники, офіційні особи матчу та глядачі зобов'язані дотримуватись обмеження не більше однієї особи на 5 кв. м площі приміщення на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій установлено "зелений" або "жовтий" рівень епідемічної небезпеки та не більше однієї особи на 10 кв. м площі приміщення на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій установлено "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки.
9. Під час перебування на території стадіону учасники зобов'язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі, коментаторів та відеоасистентів арбітражу, за умови встановлення між робочими місцями роздільних екранів.
10. Підготовчі та установчі роботи в день матчу повинні бути завершені до того, як команди та арбітри прибудуть на стадіон.
11. У випадку якщо організатором матчу за погодженням з організатором змагань прийнято рішення про проведення матчу за участі глядачів, продаж квитків організовується таким чином, щоб забезпечувалось дистанціювання в 1,5 метри між глядачами на трибунах. Продаж квитків повинен забезпечувати наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по діагоналі.
12. Заклади громадського харчування організують свою роботу у відповідності до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (v0018488-20) , затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 18 (в редакції постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 № 32).
13. Забороняється знімати маски і будь-яким способом контактувати з іншими глядачами на трибунах та приміщеннях стадіону.
14. Організатор матчу забезпечує температурний скринінг глядачів, наявність дезінфекційних засобів на входах до стадіону, організацію розподілу глядачів по секторах трибуни, щоб не виникало скупчення.
15. Організатор матчу забезпечує контроль за дотриманням соціального дистанціювання глядачами на території стадіону та на трибунах та використання глядачами засобів індивідуального захисту під час перебування на трибуні, а також при пересуванні по території стадіону.
16. При організації матчу забезпечується відсутність скупчення людей, зокрема:
1) прибуття команд має бути рознесено в часі;
2) клуби-господарі визначають маршрут учасників до роздягальні та поля таким чином, щоб мінімізувати контакт зі сторонніми особами, організаторами тощо;
3) проходження температурного скринінгу повинно відбуватися таким чином, що уникати скупчення людей;
4) робочі місця персоналу, залученого до організації матчу, мають знаходитись не менш ніж 1,5 метри одне від одного.
17. Вихід команд на поле має відбуватися:
1) розділений за часом, без збору та традиційного виходу;
2) без супроводу дітей;
3) без рукостискань;
Допускається проведення загального шикування команд за дотримання дистанції між гравцями та арбітрами.
18. Допускається перебування у кімнаті допінг-контролю виключно визначених жеребом футболістів та офіцера допінг-контролю.
19. Прес-конференція проводиться у віртуальному режимі. За рішенням клубу - господаря матчу допускається проведення прес-конференції із журналістами, за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів. Кількість учасників прес-конференції повинна не перевищувати однієї особи на 10 метрів квадратних приміщення, де проводиться прес-конференція.
20. Дозволяється використання місць загального користування (роздягальні, душові) тільки невеликими групами при дотриманні дистанції в 2 метри. Рекомендується прийняття душу вдома / у готелі.
21. Від'їзд команд та арбітрів зі стадіону відбувається окремо одна від іншої. Від'їзд офіційних осіб матчу відбувається окремо від команд.
22. На стадіоні організатором матчу повинно бути забезпечено:
мінімальний контакт учасників та організаторів футбольних матчів;
наявність спиртовмісних антисептиків з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів для обробки рук перед або всередині кожного приміщення;
дезінфекцію спиртовмісними розчинами поверхонь у всіх роздягальнях, медичних та допінг-кімнатах на стадіоні. Дезінфекція повинна бути завершена за 1 годину до тренування і 3 години до матчу;
обробку спиртовмісним антисептиком дверних ручок, кнопок ліфтів, вимикачів тощо кожні 30 хвилин;
наявність окремих додаткових контейнерів для збору, зберігання та утилізації засобів індивідуального захисту;
використання персоналізованих пляшок для напоїв. Заборонено обмінюватись особистими речами (рушники, халати тощо) з іншими гравцями;
провітрювання усіх приміщень кожні 3 години протягом 15 хвилин.
23. Забороняється:
функціонування фітнес-барів, спа-зон, надання послуг масажу (крім спортивного розігріву спортсменів безпосередньо перед виходом на футбольне поле);
централізоване харчування в місці проведення матчу.
( Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua )