БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.08.2020 № 560

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами

Відповідно до абзацу другого пункту 32 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 (641-2020-п) "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS CoV-2", пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України (423-2015-п) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лебедцова Б.Б.
Міністр
М. Лазебна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
06.08.2020 № 560

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо забезпечення піклуванням осіб, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами

Ці Методичні рекомендації розроблено з метою надання методичної допомоги структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (далі - органи соціального захисту населення), що забезпечують піклуванням, послугами та товарами першої необхідності осіб, які до мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, а також відповідно до пункту 32 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 (641-2020-п) "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", якою визначено, що особи, які не мають можливості забезпечення піклування про них у період самоізоляції іншими особами, повідомляють органам соціального захисту населення або вносять самостійно інформацію за допомогою мобільного додатка про неможливість отримати піклування.
Органам соціального захисту населення рекомендується першочергово забезпечувати піклуванням осіб, які досягли 60-річного віку, та осіб з інвалідністю, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати (далі - особи, які перебувають на самоізоляції), і які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома" Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - система). За можливості забезпечуватися піклуванням можуть також інші особи, які перебувають на самоізоляції.
Органам соціального захисту населення рекомендується забезпечити особам, які перебувають на самоізоляції, надання таких послуг:
допомога з ведення домашнього господарства;
організація обслуговування із залученням підприємств торгівлі, харчування тощо;
придбання продуктів харчування, ліків;
сплата комунальних платежів.
Органи соціального захисту населення можуть забезпечувати осіб, які перебувають на самоізоляції, товарами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 (341-2020-п) "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення". До них належать:
крупа гречана;
цукор-пісок;
борошно пшеничне вищого сорту;
макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту);
молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);
хліб житньо-пшеничний;
яйця курячі категорії С1;
птиця (тушка куряча);
вода мінеральна негазована;
масло вершкове жирністю 72,5 відсотка.
Особам, які перебувають на самоізоляції, у тимчасове користування можуть надаватися технічні засоби реабілітації (палиці, милиці, ходунки, крісла колісні), інвентар, устаткування, побутова техніка.
Забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, послугами та товарами першої необхідності рекомендується здійснювати без укладання договору з цією особою.
Підставою для розгляду органом соціального захисту населення питання забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням можуть бути:
усне чи письмове звернення такої особи або іншої особи, яка діє в її інтересах;
наявність в системі інформації про особу.
При отриманні звернення особи, яка перебуває на самоізоляції, органам соціального захисту населення рекомендується уточнити перелік послуг та товарів першої необхідності, яких вона потребує, та визначити джерело фінансування цих послуг та товарів першої необхідності, а також бажаний спосіб отримання повідомлення про прийняте щодо звернення рішення.
Забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням може фінансуватися за рахунок власних коштів таких осіб, коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі гуманітарної допомоги.
З метою створення умов для залучення благодійних, громадських організацій, бізнесу, волонтерів для забезпечення піклуванням осіб, які перебувають на самоізоляції, місцевий орган соціального захисту населення може використовувати інформаційну онлайн-платформу "Допомога поруч" чи створити власну.
Після отримання відповідного звернення місцевим органом соціального захисту населення перевіряється інформація про внесення відомостей про особу, яка перебуває на самоізоляції, до системи.
Рішення про забезпечення чи відмову, періодичність та обсяг забезпечення послугами та товарами першої необхідності осіб, які перебувають на самоізоляції, може приймати орган соціального захисту населення чи комісія, утворена при місцевих державних адміністраціях, виконавчих органах міських рад міст обласного значення, районних у містах рад, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (далі - Комісія).
Строк забезпечення осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням не має бути меншим за строк самоізоляції.
Рішення про забезпечення чи відмову у забезпеченні осіб, які перебувають на самоізоляції, піклуванням рекомендується приймати протягом п'яти робочих днів або невідкладно (протягом доби) у зв'язку з обставинами, що загрожують життю та/або здоров'ю особи.
Рішення про надання чи відмову у забезпеченні послугами та товарами першої необхідності, що придбаваються за рахунок власних коштів осіб, приймається органом соціального захисту населення за місцем проживання/перебування такої особи.
Рішення про надання, обсяг, періодичність чи відмову у забезпеченні послугами та товарами першої необхідності, що закуповуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі гуманітарної допомоги, може прийматися органом соціального захисту населення або Комісією. Порядок розгляду Комісією питань про забезпечення піклуванням осіб, які перебувають на самоізоляції, прийняття відповідних рішень, перелік повноважень та інші умови діяльності Комісії затверджує орган, який її утворив.
Про прийняте рішення (щодо забезпечення піклуванням чи відмову в такому забезпеченні) пропонується повідомляти особам, які перебувають на самоізоляції, або особам, які повідомили про таких осіб, у зручний для них спосіб не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати його прийняття та надавачам соціальних послуг, які надають соціальні послуги безпосередньо за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома).
Забезпечення послугами та товарами першої необхідності осіб, які перебувають на самоізоляції, здійснюється працівниками надавачів соціальних послуг із використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, відповідно до вимог щодо їх застосування.
Органам соціального захисту населення рекомендується вести облік осіб, які перебувають на самоізоляції та забезпечені піклуванням.
( Текст взято з сайту Мінсоцполітики України http://www.msp.gov.ua )