БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 15 вересня 2020 року № 268

Про відмову громадській організації в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року

До Центральної виборчої комісії надійшло клопотання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЛЮСТРАЦІЙНА КОМІСІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Розглянувши зазначене клопотання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.
Частиною першою статті 58 Виборчого кодексу України (396-20) (далі - Кодекс) визначено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від громадських організацій, яким у порядку, встановленому Кодексом, надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах.
Постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 196 затверджено Порядок надання дозволу громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час загальнодержавних та місцевих виборів (v0196359-20) (далі - Порядок).
Згідно з частиною першою статті 60 Кодексу (396-20) , пунктами 1, 2, 4 Порядку громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована в установленому законом порядку, може звернутися до Центральної виборчої комісії після початку виборчого процесу та не пізніш як за сорок днів до дня голосування на місцевих виборах з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час відповідних виборів.
Указану громадську організацію зареєстровано в установленому законом порядку, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Однак з доданої до клопотання копії статуту ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЛЮСТРАЦІЙНА КОМІСІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ" вбачається, що питання виборчого процесу та спостереження за ним не належать до її статутної діяльності, що є порушенням вимог, установлених частиною першою статті 60 Кодексу (396-20) , пунктом 1 Порядку.
Відповідно до частини другої статті 60 Кодексу (396-20) , пункту 6 Порядку підставою для прийняття рішення Комісією про відмову в наданні дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів під час відповідних виборів може бути, зокрема, неналежність питань виборчого процесу та спостереження за ним до статутної діяльності громадської організації.
За таких обставин Центральна виборча комісія вбачає наявність підстав для відмови ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЛЮСТРАЦІЙНА КОМІСІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ" в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, другої статті 60, пункту 10 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України (396-20) , керуючись статтями 11 - 13, пунктом 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" (1932-15) , пунктами 5 - 7 Порядку надання дозволу громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час загальнодержавних та місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 196, Центральна виборча комісія постановляє:
1. Відмовити ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ЛЮСТРАЦІЙНА КОМІСІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ" в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
2. Копію цієї постанови видати представнику відповідної громадської організації за його зверненням.
3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії
О.ДІДЕНКО