БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
01.12.2021 № 21

Про затвердження протиепідемічних заходів під час роботи гірськолижних курортів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України постанови від 09 грудня 2020 року № 1236 (1236-2020-п) "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2",
постановляю:
1. Затвердити протиепідемічні заходи під час роботи гірськолижних курортів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Ігор КУЗІН
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою головного державного
санітарного лікаря України
01.12.2021 № 21

Протиепідемічні заходи під час роботи гірськолижних курортів на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) суб'єкти господарювання, що відповідальні за організацію роботи гірськолижних курортів, мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства, вимог встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).
1. Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на суб'єктів господарювання, що надають готельні та інші послуги відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів.
2. Керівник суб'єкта господарювання або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника суб'єкта господарювання, забезпечують:
проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;
проведення роз'яснювальної роботи з працівниками щодо вакцинації від СОVID-19, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів СОVID-19 серед працівників відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
недопущення до роботи працівників, визначених такими, що потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, або тих, які відповідно до вимог, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2" (1236-2020-п) , (далі - постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (1236-2020-п) ), не надали в установленому порядку документи, що підтверджують вакцинацію від СОVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків та скеровуються до надавачів первинної медичної допомоги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
3. На вході до приміщень готелів, садиб та на території гірськолижних курортів розміщуються інформаційні матеріали щодо вакцинації від СОVID-19, індивідуальних заходів профілактики та протидії поширення СОVID-19.
4. У випадках, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (1236-2020-п) , надання готельних та інших послуг відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів, здійснюється при наявності у них документів, що підтверджують вакцинацію від СОVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.
За можливості, перевірку зазначених документів рекомендовано здійснювати при поселенні в готель/садибу, або під час придбання/обміну абонементу на гірськолижне катання та/або гірськолижного спорядження або в спеціально організованих центрах перевірки документів.
Після проведення зазначеної перевірки відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів рекомендовано присвоїти унікальну позначку (можлива у вигляді наліпки на верхній одяг або шолом із можливістю ідентифікації суб'єктів її присвоєння), яка дасть можливість подальшого користування іншими суміжними послугами без повторних перевірок документів (в тому числі послуги підвісних канатних доріг, вуличних ярмарок, закладів розваг, що розміщені на відкритій території).
5. Робота готелів та садиб на території гірськолижних курортів здійснюється з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в готелях на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою головного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 22 (v0022488-20) .
6. Харчування відвідувачів (клієнтів) гірськолижних курортів організовується відповідно до Протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 2020 року № 57 (v0057488-20) .
7. Керівники суб'єктів господарювання що надають готельні та інші послуги відвідувачам (клієнтам) гірськолижних курортів, повинні забезпечити:
наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (захисні маски або респіратори, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, захисні рукавички);
постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;
вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту,
8. Відвідувачі (клієнти) гірськолижних курортів зобов'язані:
перебувати в закритих приміщеннях та в місцях загального користування в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема захисних масках або респіраторах, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
на вимогу працівників суб'єктів господарювання, у випадках, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (1236-2020-п) , надати документи, що підтверджують вакцинацію від СОVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, або документи, що підтверджують вік особи, у разі, якщо відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (1236-2020-п) , до осіб визначеного віку відповідні протиепідемічні обмеження не застосовуються.
(Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua)