БУДЬ ЛАСКА ЗАЧЕКАЙТЕ, ЙДЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ ДОКУМЕНТА ...
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 грудня 2021 р. № 1453 Київ

Про затвердження Порядку формування та перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, їх електронних копій

Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок формування та перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, їх електронних копій, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2021 р. № 1453

ПОРЯДОК

формування та перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, їх електронних копій

1. Цей Порядок визначає механізм формування електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, їх електронних копій та процедуру їх перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами - підприємцями.
2. Електронним посвідченням водія є національне посвідчення водія у формі електронного відображення інформації, що міститься у національному посвідченні водія, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом) (далі - унікальний електронний ідентифікатор).
Електронним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу є свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у формі електронного відображення інформації, що міститься у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, разом з унікальним електронним ідентифікатором, а також інформації про страховий поліс (за наявності).
3. Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу формуються засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія) за бажанням особи, яка в установленому законодавством порядку отримала національне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, за наявності в Єдиному державному реєстрі МВС (далі - Реєстр МВС), Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (далі - Реєстр транспортних засобів), які є функціональними підсистемами єдиної інформаційної системи МВС, усіх відомостей, зазначених у національному посвідченні водія, свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, зокрема відцифрованого образу обличчя особи.
У разі відсутності в Реєстрі МВС відцифрованого образу обличчя особи для формування електронного посвідчення водія такий образ обличчя відображається з е-паспорта/е-паспорта для виїзду за кордон (за наявності) з дотриманням вимог Закону України (1689-20) "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг".
Особа, відомості про яку внесено до Реєстру транспортних засобів, як належного користувача, також може сформувати електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу формуються безоплатно.
4. Особа, яка в установленому законодавством порядку отримала національне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, може використовувати електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у передбачених законом випадках.
5. Для формування та використання електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу особі необхідно встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка (далі - електронний пристрій), підключений до Інтернету, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
6. Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу формуються та відображаються автоматично засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету, працездатності встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та наявної електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія та Реєстру МВС шляхом використання наявної в Реєстрі МВС, Реєстрі транспортних засобів інформації, зазначеної у пунктах 9 і 10 цього Порядку.
Інформація про поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відображається засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету, працездатності встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та наявної електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія та Моторного (транспортного) страхового бюро України шляхом використання наявної в єдиній централізованій базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро України інформації.
7. Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу формуються у випадку, якщо національне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є дійсними та строк їх дії не закінчився.
8. Сформоване електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу разом з унікальним електронним ідентифікатором відображаються через мобільний додаток Порталу Дія (Дія).
Унікальний електронний ідентифікатор автоматично формується засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та працездатності мобільного додатка Порталу Дія (Дія). Сформований унікальний електронний ідентифікатор дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування.
Електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є дійсними лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не можуть використовуватися без нього.
Електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу пред’являються особою замість та без додаткового пред’явлення національного посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
9. В електронному посвідченні водія відображається така інформація:
1) назва держави;
2) назва документа;
3) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;
4) дата та місце народження;
5) категорія;
6) дата відкриття відповідної категорії (за наявності);
7) дата закінчення дії відповідної категорії (за наявності);
8) дата видачі;
9) дата закінчення строку дії (за наявності);
10) уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);
11) серія і номер документа;
12) відцифрований образ обличчя особи;
13) інформація про надання письмової згоди або незгоди на посмертне донорство (вноситься тільки за письмовою згодою особи (за наявності);
14) група крові (резус-фактор) (за наявності);
15) обмеження (за наявності);
16) особливі відмітки (за наявності).
10. В електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу відображається така інформація:
1) назва держави;
2) назва документа;
3) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами або організація;
4) адреса;
5) власність;
6) реєстраційний номер;
7) серія і номер документа;
8) дата першої реєстрації (за наявності);
9) дата реєстрації;
10) дата першої реєстрації в Україні (за наявності);
11) рік випуску;
12) дійсне до (за наявності);
13) ідентифікаційний номер транспортного засобу (за наявності);
14) номер шасі (кузова, рами) (за наявності);
15) марка;
16) тип;
17) колір;
18) комерційний опис;
19) повна маса, кілограмів;
20) маса без навантаження, кілограмів;
21) категорія;
22) об’єм двигуна, куб. сантиметрів;
23) тип палива або джерела енергії (тип пального);
24) тип кузова (за наявності);
25) максимальна потужність кВт (за наявності);
26) рівень екологічних норм (за наявності);
27) кількість сидячих місць з місцем водія;
28) кількість стоячих місць;
29) особливі відмітки (за наявності) (зокрема інформація про індивідуальний номерний знак).
11. Разом з електронним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу за наявності може відображатися інформація про поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів разом з унікальним електронним ідентифікатором для його перевірки.
12. Перевірка електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу з використанням унікального електронного ідентифікатора у режимі реального часу є обов’язковою умовою їх використання.
Перевірка електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування або введення унікального електронного ідентифікатора.
За результатами перевірки на електронному пристрої, за допомогою якого проводилася така перевірка засобами Порталу Дія, формується відповідне інформаційне повідомлення.
13. Електронні копії електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - електронні копії) подаються особою через Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Електронна копія містить відомості, зазначені в пунктах 9та 10цього Порядку, а також ідентифікатор запиту, інформацію про дату запиту та отримувача електронної копії.
Електронні копії формуються засобами Порталу Дія із накладенням віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія з відповідною кваліфікованою електронною позначкою часу.
14. Електронні копії, окрема інформація (відомості, дані), що містяться в електронному посвідченні водія, електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, подаються особою засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), за умови проведення перевірки таких даних засобами Порталу Дія.
Такі електронні копії передаються особою з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) до визначених нею органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб - підприємців, інформаційні системи яких підключені до Порталу Дія.
15. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи - підприємці для забезпечення можливості перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та отримання електронних копій (відомостей, даних) підключають власні інформаційні системи до Порталу Дія.
Для підключення інформаційних систем до Порталу Дія органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами - підприємцями разом з держателем Порталу Дія визначається порядок інформаційної взаємодії та формат файлів, які містять електронні копії (відомості, дані), що передаються.
Інформаційні системи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб - підприємців, що підключаються до Порталу Дія для забезпечення можливості отримання електронних копій (відомостей, даних), повинні відповідати вимогам законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи - підприємці забезпечують належне функціонування та безперебійну роботу власних інформаційних систем для забезпечення можливості перевірки електронного посвідчення водія, електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та для отримання за рішенням особи електронних копій (відомостей, даних).
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи - підприємці під час обробки персональних даних забезпечують виконання вимог Закону України (2297-17) "Про захист персональних даних" у зв’язку з отриманням електронних копій (відомостей, даних).
16. Електронні копії також можуть бути сформовані засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), для подальшої їх передачі електронною поштою з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах, а також за умови укладення органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами - підприємцями з технічним адміністратором Порталу Дія договору приєднання.
17. Особа може ознайомитися з інформацією про передані електронні копії (відомості, дані), а саме про ідентифікатор запиту, інформацію про отримувача запиту, дату запиту та вид документа, що запитувався на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
18. Перевірка електронних копій (відомостей, даних) проводиться шляхом перевірки накладеного на них віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія відповідно до вимог Закону України (2155-19) "Про електронні довірчі послуги".
19. Інформаційна взаємодія здійснюється з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням каналів зв’язку системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Технічна процедура інформаційної взаємодії визначається Мінцифри разом із суб’єктами інформаційної взаємодії.
Обмін інформацією здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги" (2155-19) , "Про захист персональних даних" (2297-17) , "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах" (80/94-ВР) .
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2021 р. № 1453

ПЕРЕЛІК

постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. (956-2019-п) № 956 (956-2019-п) "Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 96, ст. 3166).
2. Пункт 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 р. № 844 (844-2020-п) "Про затвердження зразків бланків і технічних описів бланків національного та міжнародного посвідчень водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона транспортного засобу та зразка розпізнавального автомобільного знака України та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 77, ст. 2469).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 905 (905-2020-п) "Про внесення змін до Порядку застосування електронного посвідчення водія та електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 81, ст. 2622).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1227 (1227-2020-п) "Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 956" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 101, ст. 3288).