МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.05.2020 № 342
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2020 р.
за № 704/34987

Про затвердження Переліку видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (2189-19) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, що додається.
2. Департаменту сталого розвитку нафтогазового комплексу та надійності постачання енергії кінцевому споживачу забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;
оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Міністра
О. Буславець
ПОГОДЖЕНО:
Голова Національної комісії, що здійснює
державне регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
Т.в.о. Голови
Державної регуляторної служби України
Заступник Міністра розвитку громад
та територій України
В.В. Тарасюк
О. Мірошніченко
Н. Хоцянівська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства енергетики
та захисту довкілля України
27 травня 2020 року № 342
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2020 р.
за № 704/34987

ПЕРЕЛІК

видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках

I. Внутрішньобудинкові системи газопостачання багатоквартирного будинку (мережі спільної власності)

1. Технічне обслуговування (огляд) газопроводів з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів та газового обладнання, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору: футляр-газопровід, та очищення його від бруду, у разі необхідності, відновлення - один раз на рік.
2. Перевірка на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів, з інженерно-технічними системами, приладовим методом або мильною емульсією та усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність - один раз на 6 місяців (до початку та після закінчення опалювального сезону).
3. Планове випробування на щільність газопроводів тиском 500 даПа - один раз на 3 роки (в міжопалювальний період).
4. Технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газовому обладнанні, з перевіркою працездатності і розбиранням без демонтажу, очищенням від залишків корозії й мастила, змащуванням та притиранням - один раз на рік.
5. Технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання, що призначене для опалення місць загального користування: прочищення пальників та системи видалення продуктів згорання газу, регулювання режимів роботи (подача води, спалювання газу), перевірка параметрів спрацювання автоматики безпеки та відповідності робочого тиску перед газовими приладами, перевірка щільності газових комунікацій та усунення наявних витоків газу - відповідно до вимог та рекомендацій заводів - виробників такого обладнання або не рідше одного разу на рік у разі відсутності таких вимог.
6. Перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах - під час технічного обслуговування газовикористовуючого обладнання.
7. Перевірка спрацювання стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень, а також комутованих з ними пристроїв для автоматичного відключення постачання газу та засобів попереджувальної сигналізації на відповідність параметрам, встановленим заводом-виробником,- відповідно до вимог та рекомендацій заводів - виробників такого обладнання або не рідше одного разу на рік у разі відсутності таких вимог.

II. Внутрішньобудинкові системи газопостачання житлового будинку (крім багатоквартирного), квартири (мережі приватної власності/ інженерно-технічна система приміщення споживача)

1. Технічне обслуговування (огляд) газопроводів з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів та газового обладнання, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору: футляр-газопровід, та очищення його від бруду, у разі необхідності, відновлення - один раз на рік.
2. Перевірка на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання приладовим методом або мильною емульсією з усуненням виявлених витоків газу та повторною перевіркою газових мереж на герметичність - один раз на рік.
3. Планове випробування на щільність тиском 500 даПа ділянок газопроводів завдовжки більше ніж 5 м - один раз на 3 роки (в міжопалювальний період).
4. Технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах, з перевіркою працездатності і розбиранням без демонтажу, очищенням від залишків корозії й мастила, змащуванням та притиранням - один раз на рік.
5. Технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання: прочищення пальників та системи видалення продуктів згорання газу, регулювання режимів роботи (подача води, спалювання газу), перевірка параметрів спрацювання автоматики безпеки та відповідності робочого тиску перед газовими приладами, перевірка щільності газових комунікацій та усунення наявних витоків газу - відповідно до вимог та рекомендацій заводів - виробників такого обладнання або не рідше одного разу на рік у разі відсутності таких вимог.
6. Перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах - під час технічного обслуговування газовикористовуючого обладнання.
7. Перевірка спрацювання стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень, а також комутованих з ними пристроїв для автоматичного відключення постачання газу та засобів попереджувальної сигналізації на відповідність параметрам, встановленим заводом-виробником (за їх наявності),- відповідно до вимог та рекомендацій заводів - виробників такого обладнання або не рідше одного разу на рік у разі відсутності таких вимог.
Заступник
директора Департаменту
сталого розвитку нафтогазового
комплексу та надійності
постачання енергії кінцевому
споживачу
О. Гладкий