КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 вересня 2020 р. № 823
Київ

Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Відповідно до частини четвертої статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (294-20) :
1) зменшити обсяг видатків споживання за бюджетною програмою 2501520 "Виплата допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, за рахунок коштів, які виділені із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" на суму 160949 тис. гривень;
2) збільшити обсяг видатків за бюджетною програмою 3511380 "Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" на суму 160949 тис. гривень.
2. У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 330 (330-2020-п) "Про виділення коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 37, ст. 1226) - із зміною, внесеною постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. № 682, цифри "1106717,73" замінити цифрами "945768,73".
3. Виділити Міністерству фінансів 160949 тис. гривень (видатки споживання) (з них оплата праці - 131925,4 тис. гривень) на безповоротній основі з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення доплати до заробітної плати посадовим особам митних органів, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів у пунктах пропуску через державний кордон, у місцях митного оформлення товарів на митній території України та мають безпосередній контакт із громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, а також із товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення.
4. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в митних органах, що додається.
5. Міністерству фінансів забезпечити:
1) погодження скорочення обсягу видатків державного бюджету (294-20) , передбаченого підпунктом 1 пункту 1 і пунктом 2 цієї постанови, та виділення бюджетних коштів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
2) після зазначеного погодження відкриття нової бюджетної програми та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету (294-20) .
6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України
Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 вересня 2020 р. № 823

ПОРЯДОК

використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в митних органах

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету (294-20) за програмою "Деякі питання оплати праці посадовим особам митних органів на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінфін, відповідальним виконавцем - Держмитслужба.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є територіальні органи Держмитслужби.
3. Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі для здійснення доплати до заробітної плати посадовим особам митних органів, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів у пунктах пропуску через державний кордон, у місцях митного оформлення товарів на митній території України та мають безпосередній контакт із громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, а також із товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення.
4. Доплата до заробітної плати посадовим особам митних органів встановлюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 р. № 375 (375-2020-п) "Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 41, ст. 1318, № 51, ст. 1587).
5. Мінфін забезпечує використання бюджетних коштів, не допускаючи наявності кредиторської заборгованості на 30 день з дня відміни дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
6. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
7. Складення та подання фінансової та бюджетної звітності про виконання бюджетних програм і використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Держмитслужба надсилає щомісяця до 2 числа Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів, яку Мінфін подає щомісяця до 5 числа Комітетові Верховної Ради України з питань бюджету.