Автомобіль

Автомобіль
- колісний транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше чотирьох коліс, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та (чи) вантажів, буксирування транспортних засобів, виконання спеціальних робіт.
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про автомобільний транспорт (ст.1) м.Київ, 5 квітня 2001 року N 2344-ІІІ (2344-14)
Автомобіль
- дорожній транспортний засіб, який приводиться в рух джерелом енергії, має не менше 4 колес, призначений для руху безрейковими дорогами і використовується для перевезення людей та (чи) вантажів; буксирування транспортних засобів, призначених для перевезення людей та (чи) вантажів; виконання спеціальних робіт.
Термін "автомобіль" поширюється також на транспортні засоби, двигуни яких живляться постійним електричним струмом через контактну мережу (тролейбуси); триколісні транспортні засоби, споряджена маса яких становить понад 400 кг.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ Н А К А З Про затвердження Методики товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів (Методика, п.1.6) 24.11.2003 N 142/5/2092 (z1074-03)
Термін "автомобіль" означає дорожній засіб з механічним приводом, при необхідності з причепом або напівпричепом, який використовується для перевезень:
а) більш як 9 сидячих осіб, включаючи водія;
б) вантажів.
УГОДА між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів (ст.2) м.Київ, 30 жовтня 2000 року (див. текст) (756_013)
Термін "автомобіль" означає будь-який самохідний автотранспортний засіб, що зазвичай використовується для автомобільних перевезень людей чи вантажів або для буксирування дорогами транспортних засобів, що використовуються для перевезення людей чи вантажів; цей термін не охоплює сільськогосподарські трактори.
Європейська угода щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (ст.1) м.Женева, 1 липня 1970 року (див. текст) (994_016)