Новости Украины

Пошук по новинах

Новини України (2018 р.)

Использованы материалы интернет ресурса "КорреспонденТ.net"

Пєсков засудив втручання влади України у церковні справи Пєсков прокоментував створення в Україні автокефальної церкви, всупереч позиції УПЦ МП і РПЦ.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не має права втручатися в церковні процеси в Україні, повідомляє Интерфакс у понеділок, 17 грудня.

"Ставлення нашої російської православної церкви до цих процесів дуже добре відоме і ви знаєте, що йдеться про міжцерковні відносини. У даному випадку ми не вважаємо за можливе втручатися в ці процеси", - сказав він, відповідаючи на питання про позицію Кремля у зв'язку зі створенням автокефальної церкви в Україні.

Він зазначив при цьому: "Хоча ми бачимо, що ці процеси в Україні, розкольницька діяльність, там щільно перемішані з політикою, що, звичайно, за церковними канонами навряд чи допустимо".

"Але, з іншого боку, ми знаємо, що розкольники церковних канонів особливо не дотримуються", - додав Пєсков.

Нагадаємо, 15 грудня в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому була створена помісна Православна церква України. Її предстоятелем обраний митрополит Переяславський і Білоцерківський Єпіфаній (Думенко).

Від УПЦ МП в соборі брали участь два митрополити - Олександр (Драбинко) та Симеон. У церкві заявили, що вони тепер не мають жодного відношення до патріархату.

У свою чергу, в РПЦ назвали Собор в Києві "канонічно нікчемним".